معاون اول رئیس جمهوری وضعیت خراسان رضوی را رصد كرد

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: معاون اول رئیس جمهوری امروز 25 فروردین ماه در تماس مستقیم تلفنی با استاندار خراسان رضوی آخرین وضعیت سیل و بارندگی را در این استان رصد كرد.

سیدحسن جعفری عصر یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اسحاق جهانگیری در تماس تلفنی با علیرضا رزم حسینی از آخرین وضعیت جاری در خراسان رضوی مطلع شد و در جریان گزارش بارشها و خسارات وارده ناشی از آن قرار گرفت.
وی گفت: استاندار خراسان رضوی در این تماس تلفنی گزارشی از وضعیت مدیریت بحران در استان وتصمیمات و عملیات برای تدبیر شرایط بحرانی ارائه كرد.
بر اساس اخطار اداره كل هواشناسی خراسان رضوی شدت بارشها طی امروز و فردا 25 و 26 فروردین ماه در این استان افزایش یافته و منجر به بروز روان آب، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها در بیشتر مناطق خراسان رضوی می شود. بارندگی دیشب و امروز موجب جریان سیل در شهرستانهای كلات، درگز و سرخس واقع در شمال خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارتها مربوط به شهر كلات بخاطر آبگرفتگی دهها منزل مسكونی است كه منجر به صدور تخلیه یكی از محلات آن شد.
همچنین تاكنون هفت سد در این استان سرریزه شده و چهار سد دیگر در آستانه سرریز قرار گرفته اند. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی بخاطر حجم بارشها شدید سیلابی شده اند. با این وجود بخاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاكنون سیل در این خطه خسارت جانی نداشته است.
7505/1858