۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کد خبر 83277744
۰ نفر
بازگشت آرامش پس از سیل به جاذبه‌های مهم گردشگری كشور

تهران- ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گردشگری، صنایع دستی و گردشگری گفت: تمام اماكن مهم تاریخی و طبیعی ایران در حال حاضر آماده پذیران گردشگران داخلی و خارجی هستند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ولی تیموری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: فصل بهار بهترین زمان گردشگری در ایران است و علاقمندان می توانند به مناطق مورد نظرشان سفر كنند.
تیموری افزود: تمام مسائل ایمنی برای ادامه سفرهای بهاری هموطنان و مهمانان گردشگری از كشورهای مختلف جهان در نظر گرفته شده و هم اكنون هیچ خطری در خصوص سیل و بارندگی وجود ندارد و گردشگران می توانند با امنیت كامل سفر كنند.
وی با اعلام این كه هم اكنون در تمام نقاط كه جاذبه های گردشگری وجود دارد، بلیط فروشی در حال انجام است و گردشگران حضور دارند، گفت: گردشگران داخلی و خارجی در بهترین فصل گردشگری می توانند از این مناطق بهره مند شوند.
معاون سازمان گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: بجز بخش آسیابی شوشتر كه دچار آب گرفتگی شده و نیاز به مرمت دارد، دیگر مناطق گردشگری در شهرهای كشور شرایط خوبی برای پذیرش گردشگر دارند.

**جایگاه ایران در شاخص رقابت‌پذیری گردشگری
به گزارش ایرنا، براساس آمار مجمع جهانی اقتصاد در مورد شاخص‌های رقابت‌پذیری گردشگری ایران و مقایسه آن با رقبای منطقه خود در زمینه گردشگری می‌توان بیان داشت ایران طی سال‌های اخیر در بسیاری از شاخص ها رشد مطلوبی داشته است.
ایران در سال 2011 رتبه 114 از بین 139 كشور، در سال 2013، با 16 پله صعود، رتبه 98 از بین 140 كشور، در سال 2015 رتبه 97 از بین 141 كشور و در نهایت در سال 2017 با 4 پله صعود، رتبه 93 از بین 136 كشور جهان را به خود اختصاص داده است. امتیاز ایران در شاخص رقابت‌پذیری سفر و گردشگری 2017، معادل 3.4 است كه این امتیاز در سال 2015، 3.4 بوده است.
همچنین رتبه ایران از جایگاه نهم در بین كشورهای خاورمیانه در سال 2015 به جایگاه هشتم در سال 2017 در این گروه صعود كرده است. روند روبه‌رشد ورود گردشگران به ایران و وضعیت بسیارمطلوب در شاخص‌هایی همچون قیمت رقابتی در كنار روند روبه‌رشد در سایر شاخص‌های رقابت پذیری، نشان‌دهنده جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران است.
فراهنگ**3377**3009