۲۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۶
کد خبر: 83277454
۰ نفر
اردوی تیم ملی امید سپك تاكرا در شاهرود آغاز شد

شاهرود- ایرنا- مربی تیم ملی امید سپك تاكرا ایران گفت: دومین مرحله اردوی تیم ملی سپك تاكرا به میزبانی استان سمنان در شهرستان شاهرود آغاز شد.

مرتضی عسگری روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا ، تعداد شركت كنندگان در این اردو را 20 بازیكن اعلام كرد و افزود: تیم ملی امید سپك تاكرا تا 30 فروردین در این اردو حضور خواهد داشت .
وی هدف از برگزاری این اردو را آمادگی ورزشكاران برای حضور در مسابقات جهانی اعلام كرد و گفت: این مسابقه ها مهر 98 برگزار خواهد شد.
عسكری یادآور شد: 20 بازیكن از استان های سیستان و بلوچستان ، كرمانشاه، مركزی، آذربایجان غربی، مازندران، همدان، گلستان و فارس در دومین مرحله اردوی تیم ملی امید شركت كرده اند.
مربی تیم ملی امید سپك تاكرا ایران با بیان اینكه اولین مرحله اردوی تیم ملی امید سپك تاكرا اسفند 97 در كرمان برگزار شد، افزود: اردوی كنونی در سالن شهید چمران بسطام از ساعت 9 الی 12 و 16 الی 19 برگزار می شود.
رشته ورزشی سپك تاكرا از دو زبان، سپك (Sepak)در زبان مالزیایی به معنی ضربه زدن و تاكرا (Takraw)در زبان تایلندی یعنی توپ گرفته شده است. در ابتدا، برای این بازی عده‌ای به شكل دایره می‌ایستادند و با چوب به توب ضربه می‌زدند و ساعت‌ها بدون آنكه توپ با زمین تماسی پیدا كند به آن ضربه می‌زدند و تا زمانی كه توپ به زمین می‌خورد جزو امتیازات آن گروه محاسبه می‌شد.
در سال 1965 این ورزش به چیزی شبیه والیبال امروزی با قوانینی شبیه آن انجام می‌شد. ضمن اینكه تور هم به آن اضافه شد و كمی بین‌المللی‌تر شده بود.
چندی پیش سپك تاكرا در ایران نیز به جرگه ورزش‌های حرفه‌ای سازمان تربیت بدنی پیوست و به نام تنجمن سپك تاكرا زیر شاخه ورزش‌های همگانی قرار گرفت.
شهرستان شاهرود در استان سمنان به خاطر داشتن شرایط آب و هوایی مناسب و نیز امكانات ورزشی مطلوب، هر ساله پذیرای بسیاری از تیم های ملی رشته های ورزشی گوناگون برای برگزاری اردوی آمادگی است.
7359/6167/6103