طرح ايران مهارت در 21 مدرسه مراغه در حال اجراست

مراغه- ايرنا- مدير آموزش و پرورش مراغه گفت: در راستاي مهارت آموزي به هنرجويان و دانش آموزان، طرح ايران مهارت با همكاري سازمان فني و حرفه اي در 21 مدرسه اين شهرستان در حال اجراست. گفت:

به گزارش ايرنا، جليل اسلامي روز يكشنبه در نشست شوراي آموزش و پرورش مراغه از عدم توجه خانواده ها به هدايت تحصيلي دانش آموزان انتقاد كرد و افزود: عدم توجه لازم به اين امر زمينه ساز تراكم بيش از حد دانش آموزان در برخي رشته هاي تحصيلي و در نتيجه اثرات سو اقتصادي، اجتماعي و علمي در جامعه مي شود.
وي با بيان اينكه هم اكنون 18 هزار و 915 دانش آموز در 134 دبيرستان دخترانه و پسرانه اين شهرستان تحصيل مي كنند گفت: اين دانش آموزان در 92 مدرسه شهري و 42 مدرسه روستايي مشغول فراگيري علم و دانش هستند و در راستاي ارائه خدمات آموزشي به مناطق محروم نيز، براي 126 دانش آموز مقطع متوسطه در روستاهاي زير پنج دانش آموز، بسته خدمات آموزشي و تحصيلي ارائه مي شود.
اسلامي به موفقيت دانش آموزان اين شهرستان در طرح ها و المپيادهاي علمي اشاره و اضافه كرد: كسب رتبه اول كشوري توسط دبيرستان پويندگان در اجراي طرح تعالي مديريت و راه يابي 17 دانش آموز اين شهرستان به مرحله دوم المپيادهاي علمي از جمله موفقيت هايي بوده كه با همدلي و تلاش معلمان، مديران و دانش اموزان ساعي اين شهرستان كسب شده است.
وي گفت: همچنين كسب رتبه سوم كشوري در بخش نانو توسط پژوهشسراي دانش آموزي مراغه در بين پژوهشسراهاي دانش آموزي كشور و نيز انتخاب اين شهرستان به عنوان قطب نجوم دانش آموزي آذربايجان شرقي از افتخارات آموزش و پرورش در سال تحصيلي جاري است.
اسلامي همچنين با اشاره به توسعه امكانات رفاهي براي اسكان فرهنگيان در اين شهرستان اضافه كرد: در تعطيلات عيد نوروز امسال، هشت سوئيت مجهز به امكانات باشگاه فرهنگيان اين شهرستان افزوده شده است.
وي از برگزاري آيين هاي گراميداشت هفته معلم در اين شهرستان خبرداد و افزود: علاوه بر برگزاري ويژه برنامه شهرستاني و منطقه اي براي تجليل از مقام معلم، آيين هاي درون مدرسه اي نيز براي اين منظور برگزار مي شود.
فرماندار مراغه نيز در اين نشست با تاكيد بر توسعه زيرساخت هاي آموزشي در رشته هاي فني و حرفه اي گفت: بايد از امكانات موجود در هنرستان ها به صورت كارآمد و كاربردي براي مهارت افزايي و دانش افزايي دانش آموزان و هنرجويان استفاده شود.
حميد شكري با تاكيد بر ارج نهادن به تلاش هاي معلمان افزود: آيين هاي بزرگداشت هفته معلم با همراهي آحاد مردم و مسئولان به شكل مناسب و شايسته اي و به دور از تجملات برگزار شود.
بيش از 46 هزار دانش آموز و سه هزار كادر فرهنگي در 550 مدرسه دولتي و غير دولتي مراغه در حال تحصيل و تدريس هستند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/7487