سيل حدود 83 ميليارد ريال به تاسيسات آب خراسان شمالي خسارت زد

بجنورد-ايرنا- مديرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالي گفت: سيلاب اخير حدود 83 ميليارد ريال به تاسيسات آب اين شركت در شهرهاي مختلف استان خسارت وارد كرده است.

غلامحسين ساقي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بيشترين خسارت هاي سيل به تاسيسات آب، از شهرستان هاي راز و جرگلان و مانه و سملقان گزارش شده است.
وي با اشاره به اينكه خسارت ايجاد شده در تاسيسات آب، مشكلي در تامين آب در شهرهاي استان ايجاد نكرده است در باره تامين آب شهر بجنورد از سد شيرين دره گفت: مشكل سد شيرين دره با برداشت آب از سطح سد، حل شده است و مردم بجنورد نگراني از قطع شدن آب نداشته باشند.
وي با بيان اينكه اين شركت در اقدامي ابتكاري، با اجراي خطوط انتقال، از تاج سد، آب باكيفيت بالا برداشت مي كند، تصريح كرد: آب سد شيرين دره با دبي بسيار بالا وارد مدار شهر بجنورد مي شود.
بر اساس اين گزارش، شركت آب و فاضلاب خراسان شمالي 200 هزار مشترك آب دارد.

* خسارت 30 ميليارد ريالي به فاضلاب بجنورد
مديرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به خسارت هاي سيل به فاضلاب افزود: شبكه فاضلاب شهر بجنورد هم در بارندگي و آبگرفتگي چند روز پيش 30 ميليارد ريال خسارت ديده است.
وي اظهار داشت: يكي از مشكلات در زمان بارندگي ها اين است كه برخي شهروندان و البته بعضا شهرداري، دريچه هاي فاضلاب را باز مي كنند و اين امر سبب ورود سيلاب به شبكه فاضلاب مي شود.
ساقي گفت: باز شدن دريچه ها سبب ورود گل و لاي سيلاب به شبكه فاضلاب مي شود و اكنون بيش از 90 درصد از شبكه ها در بجنورد نياز به شست و شو پيدا كرده است.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالي اظهار داشت: سيلاب در مجموع حدود 113 ميليارد ريال به تاسيسات آب و فاضلاب اين استان خسارت وارد كرده است.
شركت آب و فاضلاب خراسان شمالي حدود 60 هزار مشترك فاضلاب دارد.
7185/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها