۲۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۶
کد خبر: 83277168
۰ نفر
پدیده شهر خودرو در سودای كسب سهمیه آسیایی

مشهد- ایرنا- تیم پدیده شهر خودرو با 46 امتیاز در حالی كه با یك امتیاز كمتر پس از تیم های استقلال، سپاهان و تراكتور سازی است، سودای كسب سهیمه لیگ قهرمانان آسیا را در سر دارد.

به گزارش ایرنا، از زمانی كه 'حمیداوی' دی ماه سال گذشته مالكیت باشگاه پدیده شهر خودرو را از شركت پدیده شاندیز دریافت كرد به نظر می رسد بازیكنان این تیم به سكون و آرامش نسبی رسیده اند، هرچند در میانه راه صدر جدولی را از دست دادند اما با ارائه بازی های قابل قبول در طول لیگ توانستند بذر امید برای حضور در جمع چهار تیم لیگ برتر را در دل هواداران و كادر فنی باشگاه بكارند.
انگار هواداران مشهدی نیز تیم دوران كمبودها و مشكلات مالی متعدد را فراموش كرده اند و حتی برخی امید به قهرمانی پدیده در لیگ دارند، مساله ای كه از ابتدا حسابی روی آن باز نشده بود.

* كسب سهمیه آسیا دور از انتظار نیست
یك خبرنگار ورزشی محلی در توصیف بیم و امیدهای این تیم به خبرنگار ایرنا گفت: امروز تیم پدیده 46 امتیازی با پرسپولیس صدر جدولی فاصله بسیار دارد و كمتر كسی توقع قهرمانی لیگ برتر را از این تیم دارد.
شروین رمضانی افزود: اما آنچه به هیچ وجه دور از دسترس نیست و كادر فنی بویژه گلمحمدی نیز به دنبال آن است قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر و كسب سهیمه لیگ قهرمانان آسیاست.
وی اظهار داشت: سرنوشت این تیم به پنج بازی پایانی گره خورده است كه 2 دیدار حساس آن در مصاف با استقلال و سپاهان در خانه صورت می گیرد.
این كارشناس فوتبال گفت: با توجه به سهمیه اختصاص یافته به ایران در رقابتهای باشگاههای آسیا تیم چهارمی لیگ برتر یك سهمیه خواهد داشت لذا تیم پدیده با تراكتور سازی و سپاهان برای كسب این سهمیه می جنگد.

* رقبا شرایط بحرانی دارند
رمضانی خاطر نشان كرد: در شرایط كنونی تیم های سپاهان و تراكتورسازی كه در حراست از دروازه خود شرایط خوبی ندارند دو باشگاه بحران زده هستند لذا كسب رده چهارمی در پنج دیدار آتی برای شاگردان یحیی گلمحمدی كار سختی نخواهد بود.
وی همچنین به جذب 'كارلوس آلبرتو چاواریچ رودریگز' معروف به چوچو اشاره كرد و گفت: این بازیكن شرایط بدنی مناسبی دارد اما به نظر می رسد پنج هفته زمان برای هماهنگی وی با دیگر هم تیمی هایش كافی نباشد.
وی هزینه جذب بازیكنان در تیم های رقیب تیم پدیده را بیش از 400 میلیارد ریال اعلام كرد و افزود: تیم پدیده در این فصل با 100 میلیارد ریال بسته شد و اگر مصدومیتی برای پست های تهاجمی این تیم در چند هفته اخیر بوجود آید برای تیم مشكل ایجاد می شود و به نظر می رسد جذب چوچو به عنوان یك بازیكن با كیفیت و آماده مفید بوده است.

* دو بازی سخت مقابل مدعیان
سرمربی تیم فوتبال پدیده شهر خودرو نیز روز گذشته پس از برد پر گل تیمش در مقابل تیم نفت مسجد سلیمان به تشریح راهبرد تیم خود در هفته های پیش رو اشاره كرد و گفت: بازیهای سختی مقابل تیمهای استقلال و سپاهان خواهیم داشت.
یحیی گلمحمدی افزود: در پنج بازی پیش رو شرایط جدول لیگ برتر به گونه ای است كه باید امتیاز بگیریم و بازیهای سختی مقابل تیمهای اصلی رقیب با همراهی هوادارانمان در مشهد خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: بازی هفته آینده با تیم نساجی مازندران نیز بسیار سخت و مهم است اما در عین حال به امتیاز همه بازیها نیاز داریم.
سرمربی تیم پدیده همچنین در مورد باخت روز جمعه تیم سپاهان به استقلال در دقایق آخر گفت: نتیجه مساوی دو تیم برای ما بهتر بود و فاصله امتیاز ‌ما را با این تیم ‌ها كمتر می ‌كرد اما كار دست تیم خودمان است و می ‌خواهیم بهترین عملكرد را داشته باشیم.
وی افزود: سپاهان و استقلال هر دو تیم ‌های خوبی هستند اما ما انگیزه و هدف بزرگی داریم و باید برای آن بجنگیم تا نتیجه خوبی بگیریم.
تیم فوتبال پدیده شهر خودرو در پایان هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال كشور با 46 امتیاز در رده پنجم قرار دارد.
3221 / 6053