۲۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۲
کد خبر: 83277038
۰ نفر
10 سال حبس یك وكیل دادگستری تایید شد

تهران- ایرنا- محكومیت محمد نجفی، وكیل دادگستری كه در ارتباط با حوادث دی 96 و به اتهام همكاری با دول متخاصم به 10 سال حبس محكوم شده بود در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، محمد نجفی وكیل دادگستری یكی از پنج متهم این پرونده است كه محكومیت او به یكسال حبس بابت فعالیت تبلیغی به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام، 2 سال حبس به اتهام توهین به رهبری و 10 سال حبس به اتهام همكاری با دول متخاصم از طریق انتقال اخبار و اطلاعات به وسیله مصاحبه، در شعبه 9 دادگاه تجدیدنظر استان مركزی تأیید شد.
دادگاه تجدیدنظر در حكمی كه صادر كرده، محكومیت علی باقری متهم ردیف دوم پرونده در خصوص اتهام همكاری با دول متخاصم با لحاظ احراز ندامت و پشیمانی از 10 سال به چهار سال و نیم و در عنوان اتهام توهین به رهبری از دو سال به 6 ماه تقلیل داده است.
دادگاه همچنین در رسیدگی به اعتراض معاون دادستان اراك، تعلیق مجازات 2 سال حبس مسعود آجورلو و علی بخشی به اتهام توهین به رهبری را لغو و حذف كرده است. مجازات این افراد در دادگاه بدوی، به مدت پنج سال تعلیق شده بود.
البته دادگاه تجدیدنظر در حكم خود با لحاظ اظهار ندامت و پشیمانی بخشی از مجازات او را از 2 سال حبس به 6 ماه تقلیل داده است.
نجفی پیش از این به خاطر مطالب منتشره در صفحه اینستاگرام خود و به اتهام نشر اكاذیب در فضای مجازی در شعبه 102 كیفری دو دادگستری شازند به یكسال حبس و بار دیگر تحت همین عنوان اتهامی و به خاطر یك مطلب دیگر در صفحه اینستاگرامش به دو سال حبس محكوم شده است.
اجتمام *9104 * 3063