مردم از تردد شبانه در جاده ها خودداري كنند

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان گفت: باتوجه به شدت بارندگي ها در استان مردم از تردد شبانه در جاده ها جهت اطمينان و جلوگيري از حادثه خودداري كنند.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران تاكيد كرد: مردم در مسير رودخانه ها قرار نگيرند و براي حفظ جانشان تمامي نكات ايمني را رعايت كنند.
وي در پايان از مردم خواست: خبرها و اطلاعيه ها را از طريق صدا و سيما، خبرگزاري ها و ستاد مديريت بحران استانداري پيگيري كنند.
به دنبال بارش شديد باران در اقصي نقاط استان هرمزگان كه از روز شنبه 24 فروردين ماه آغاز شده، تمام استان در آماده باش كامل هستند.
سامانه بارشي از ساعت هشت و 30 دقيقه صبح شنبه وارد استان هرمزگان شد و اولين بارش نيز ساعت 10 و 30 دقيقه در غرب، شمال و مركز استان اتفاق افتاد.
يشترين بارش ها مربوبط به شهرستان هاي بستك و خمير در غرب هرمزگان، بشاگرد در شرق و حاجي آباد(سرچاهان) در شمال و سياهو، فين، سرزه خارو در مركز استان است.
مدارس و مراكز آموزشي هرمزگان در روز شنبه به دليل بارش باران و اخطاريه هاي هواشناسي مبني بر احتمال وقوع سيل و آبگرفتگي شديد معابر تعطيل بود و فردا يكشنبه نيز مدارس برخي از شهرستان هاي استان از سوي ستاد مديريت بحران هرمزگان تعطيل اعلام شده است.
شدت بارش شامگاه شنبه موجب قطع ارتباط برخي محورهاي مواصلاتي هرمزگان و قطع برق برخي روستاها در منطقه شرق شده است.
طبق اعلام سازمان هواشناسي بارش ها تا فردا در هرمزگان ادامه دارد.
7195/6048