فردا مدارس برخی از شهرهای هرمزگان تعطیل اعلام شد

بندرعباس- ایرنا- مدیركل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از تعطیلی مدارس برخی از شهرهای استان فردا یكشنبه 25 فروردین ماه خبر داد.

به گزارش ایرنا، علیرضا صفا ایسینی شامگاه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل بارش شدید باران و پیش بینی های صورت گرفته فردا مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول شهرستان بندرعباس به علت بارندگی تعطیل است.
وی افزود: همچنین مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان های میناب، سیریك، جاسك، بشاگرد و رودان به دلیل بارش شدید باران تعطیل خواهند بود.
صفا ایسینی خاطرنشان كرد: در غرب استان نیز به جز تمامی مدارس شهرستان بندرخمیر، مدارس سایر شهرستان ها باز می باشد.
مدیركل مدیریت بحران استاندای هرمزگان بیان داشت: وضعیت تعطیلی دانشگاه ها و مدارس متوسطه دوم در شهرستان بندرعباس نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.
به دنبال بارش شدید باران در اقصی نقاط استان هرمزگان كه از روز شنبه 24 فروردین ماه آغاز شده، تمام استان در آماده باش كامل هستند.
سامانه بارشی از ساعت هشت و 30 دقیقه صبح شنبه وارد استان هرمزگان شد و اولین بارش نیز ساعت 10 و 30 دقیقه در غرب، شمال و مركز استان اتفاق افتاد.
بیشترین بارش ها مربوبط به شهرستان های بستك و خمیر در غرب هرمزگان، بشاگرد در شرق و حاجی آباد(سرچاهان) در شمال و سیاهو، فین، سرزه خارو در مركز استان است.
مدارس و مراكز آموزشی هرمزگان در روز شنبه نیز به دلیل بارش باران و اخطاریه های هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی شدید معابر تعطیل بود .
شدت بارش شامگاه شنبه موجب قطع ارتباط برخی محورهای مواصلاتی هرمزگان و قطع برق برخی روستاها در منطقه شرق شده است.
طبق اعلام سازمان هواشناسی بارش ها تا فردا در هرمزگان ادامه دارد.
7198/6048