۲۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲:۰۱
کد خبر: 83276846
۰ نفر
خیابان های بندرعباس را آب فرا گرفت

بندرعباس- ایرنا- به دنبال بارش شدید باران در بندرعباس مركز استان هرمزگان كه از شامگاه شنبه آغاز شده، تمام خیابان های اصلی و فرعی این شهرستان را آب فرا گرفت.

به گزارش ایرنا، آبگرفتگی موجب كندی حركت خودروها در خیابان ها شده و در برخی از نقاط گلشهر جنوبی آب از داخل كانال ها در حال فوران است.
به دنبال این بارش برق مناطقی از بندرعباس از جمله گلشهر شمالی و جنوبی در لحظه مخابره این خبر قطع شده و امكان برقراری ارتباط نیز میسر نیست.
بارش باران موجب توقف عملیات بندری در بندر شهید رجایی بزرگترین بندر كانتینری كشور نیز شده است.
هواشناسی هرمزگان پیش از این با صدور اخطاریه نسبت به ورود این سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه های فصلی در استان هشدار داده بود .
به دنبال این اخطاریه تمام دستگاه های هرمزگان با دستور فریدون همتی استاندار به حالت آماده باش درآمده است.
صبح شنبه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری نیز در تماس تلفنی با استاندار هرمزگان ، اقدامات انجام شده در استان جهت مواجه با سیل احتمالی را مورد بررسی قرار داد.
ارتباط تلفنی در منطقه غرب هرمزگان نیز برای ساعاتی قطع بود كه با تلاش های صورت گرفته ارتباط تلفن های همراه برقرار، اما تلفن های ثابت همچنان قطع است.
برق 20 روستا در شهرستان جاسك نیز به دلیل خارج شدن پست 63 كیلوولت كوه مبارك شامگاه شنبه قطع شد كه با تلاش نیروها مشكل برطرف و برق این روستاها وصل شد.
طبق اعلام هواشناسی هرمزگان فعالیت این سامانه بارشی تا فردا یكشنبه 25 فروردین ماه ادامه دارد.
تمام مراكز آموزشی هرمزگان در روز شنبه 24 فروردین ماه تعطیل بود و مدارس برخی از شهرهای استان نیز از سوی مدیریت بحران استان برای فردا یكشنبه 25 فروردین ماه تعطیل اعلام شده است.
7198/6048