دولت وفاق لیبی نیروهای حفتر را به ارتكاب جنایات جنگی متهم كرد

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی با متهم كردن نیروهای ژنرال حفتر به ارتكاب جنایات جنگی گفت: دولت اقدامات قانونی را در سطح داخلی و بین المللی در قبال جنایات جنگی كه نیروهای حفتر در حمله اخیر به طرابلس مرتكب شده اند، اتخاذ خواهد كرد.

به گزارش بامداد یكشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیك، «مهند یونس» افزود: دولت از آتش بس استقبال می كند، اما خواستار خروج نیروهای حفتر از طرابلس است.
وی افزود: متاسفانه نیروهای متجاوز، جنایات جنگی زیادی از جمله بمباران غیرنظامیان و حمله مستقیم به خودروهای امدادی و اكیپ های پزشكی مرتكب شده اند. آنها همچنین مدارس و فرودگاه های بین المللی را بمباران كرده اند.
'خلیفه حفتر' ژنرال پیشین ارتش لیبی هفته گذشته در یك فایل صوتی به نظامیان تحت امر خود فرمان حمله به طرابلس پایتخت لیبی را صادر كرد و از ساكنان این شهر خواست در برابر نیروهای نظامی او مقاومت نكنند.
در روزهای اخیر درگیری میان نیروهای تحت امر حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در 30 كیلومتری جنوب شهر طرابلس به اوج خود رسیده است.
با تشدید درگیری و تبادل آتش میان طرف های درگیر در لیبی، سازمان ملل برای بررسی این موضوع جلسه اضطراری تشكیل داد.
پس از سقوط «معمر قذافی» دیكتاتور لیبی در سال 2011، این كشور به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس، غرب كشور تشكیل شد كه مورد حمایت جامعه جهانی است.
همزمان نیز یك دولت موازی در شهر طبرق در شرق لیبی با حمایت مجلس نمایندگان به ریاست عقیله صالح و ژنرال حفتر فرمانده ارتش، اعلام موجودیت كرد.
شبد**1480**9122