۲۴ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۹
کد خبر: 83276800
۰ نفر
18 مخفیگاه داعش در غرب عراق منهدم شد

بغداد - ایرنا - 18 مخفیگاه و لانه های زیرزمینی عناصر داعش در استان الانبار (غرب) عراق كشف و منهدم شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از مركز اطلاع رسانی امنیتی وابسته به نخست وزیری عراق، نیروهای ستاد عملیات استان الانبار طی عملیاتی در این منطقه موفق به كشف و انهدام 18 مخفیگاه عناصر داعش شدند.
در درگیری بوجود آمده در این عملیات نیز دو تروریست انتحاری كه كمربند انفجاری بسته بودند به هلاكت رسیدند.
این مركز افزود كه عملیات در منطقه ای در شمال جاده بین المللی و با مشاركت هوانیروز عراق انجام شده است.
در این عملیات همچنین شش دستگاه انواع خودرو و دو بسته انفجاری كشف و ضبط شد.
از سوی دیگر ستاد عملیات استان صلاح الدین با همكاری الحشد الشعبی نیز دست به یك عملیات پاكسازی در جزیره تكریت زدند تا سطح امنیت در این منطقه را ارتقا دهند.
در این عملیات چند تن از افراد تحت تعقیب به اتهامات تروریستی بازداشت شدند.
مدیریت استخبارات نظامی نیز از بازداشت 'ایاد سیخوی' از عناصر بخش موسوم به نیروی هوایی داعش در منطقه عوسجه از توابع شهر موصل خبر داد.
'سرایا السلام' از گروههای الحشد الشعبی عراق نیز كه امنیت و حفاظت شهر سامرا را بر عهده دارد، دیروز جمعه از كشف و خنثی سازی یك عملیات نفوذ و حمله تروریستی در شرق شهر مقدس سامرا خبر داد.
در این اطلاعیه آمده است كه این نیرو بر اساس گزارش های اطلاعاتی و پس از نصب كمین موفق شد این عملیات را خنثی و تعدادی از تروریست ها را كشته و بقیه را مجبور به فرار كند.
برغم اعلام پایان نظامی گروهك تروریستی داعش در عراق در اوایل آذرماه 96، تهدید و حملات عناصر باقیمانده این گروه تكفیری همچنان بویژه در مناطق شرق و غرب عراق و گاه در حومه بغداد ادامه داشته است.
خاورم*4**380*