فرمانده مرزباني گيلان: مشاركت مرزنشينان مرز را امن كرده است

آستارا - ايرنا - فرمانده مرزباني استان گيلان گفت: امنيت مرزها حاصل مشاركت مرزنشينان است و بايد تعامل مرزنشينان و مرزبانان براي مقابله با توطئه هاي دشمنان تقويت شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا سرهنگ كياست سپهري روز شنبه در ديدار با خانواده هاي شهيدان حسن كهن زاد و داريوش نيازپور در آستارا افزود: به بركت خون شهدا، مشاركت مرزنشينان و هدايت رهبر فرزانه انقلاب، امنيت خوبي در مرزها حاكم شده و مرزباني ايران از سال 89 صيانت از مرز 15 استان را بر عهده گرفته است.
وي بيان كرد: در بسياري از كشورهاي اطراف، مشكلات امنيتي وجود دارد اما با تلاش نيروي مسلح و مردم، توطئه دشمنان براي ناامني مرزهاي ما خنثي شده و روند فعاليت مرزباني رو به رشد است.
سپهري اظهار كرد: امنيت مرزها مانع زياده خواهي هاي دشمن است و شهيدان و ايثارگران، با عشق به فرهنگ عاشورا در جبهه ها حضور يافته و افتخارات بزرگي به ارمغان آوردند.
او گفت: پدران و مادران شهدا با تربيت فرزندان غيور، كار بزرگي را انجام دادند و خانواده معظم شهدا الگوي بي نظيري براي ملت ايران هستند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع است و با جمهوري آذربايجان 38كيلومتر مرز خشكي و 15كيلومتر مرز آبي دارد.
7105 / 7124/2007