فرماندار آستارا: اداره ها در لايروبي رودخانه ها همكاري كنند

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: لايروبي رودخانه ها براي جلوگيري از سيلاب ضروري است و دستگاه هاي اجرايي در اين راستا مشاركت كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد عصر شنبه در جلسه ستاد ساماندهي رودخانه ها در فرمانداري آستارا افزود: بستر هفت رودخانه، بعد از پايان تخم ريزي ماهيان، از اوايل خرداد ماه لايروبي و از مصالح آنها براي طرح هاي عمراني استفاده خواهد شد.
وي بيان كرد: با توافق مرزبانان ايران و جمهوري آذربايجان، بخشي از رودخانه مرزي آستاراچاي در سال گذشته لايروبي شد و تعدادي از نقاط حساس آن به زودي لايروبي خواهد شد.
وي اظهار كرد: با توجه به محدوديت منابع آب آستارا، بهترين روش مديريت منابع آب، صرفه‌جويي در مصرف است و اجراي طرح هاي آب و راه پيگيري مي شود.
فرماندار آستارا گفت: ظرفيت آب كشاورزي آستارا 15 ميليون متر مكعب است و بايد با تجهيز چاه هاي عميق و استفاده از روش هاي نوين، براي تامين آب تلاش كنيم.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا هم بيان كرد: تعدادي صياد با سدهاي كلهام در رودخانه ها به صيد غير مجاز ماهي اقدام كرده بودند و به تخريب و جمع آوري 20 سد اقدام شد.
محمد رضا روشني گفت: صيد ماهي در فصل تخم ريزي باعث كاهش زادآوري مي شود و جمع آوري دام ها و سدها از رودخانه تا پايان فصل تخم ريزي ماهيان ادامه خواهد داشت و متخلفان به دادگاه معرفي خواهند شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و هفت رشته رودخانه در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع است.
7105 / 7124/2007