راهداران كردستان 100 كيلومتر راه مناطق سيل زده را پاكسازي كردند

سنندج - ايرنا - معاون راهداري اداره كل راهداري، حمل و نقل كردستان گفت: راهداران اين استان در 13 روز گذشته، 100 كيلومتر از راه هاي آسيب ديده مناطق سيل زده استان لرستان را پاكسازي و ايمن سازي كردند.

رامبد نوذري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: راهداري كردستان در مناطق سيل زده رومشكان و كوهدشت به عنوان معين انتخاب شده و 30 راهدار از 12 فروردين به اين مناطق اعزام شدند.
وي اضافه كرد: اين نيروها با استفاده از توان 18 دستگاه ماشين آلات راهداري از جمله لودر، بولدوزر، كاميون و بين مكانيكي در مدت 13 روز، 100 كيلومتر از راه هاي اين 2 شهرستان را پاكسازي و ايمن سازي كرده اند.
معاون راهداري اداره كل راهداري، حمل و نقل كردستان افزود: با اين ميزان پاكسازي و ايمن سازي راه ارتباطي حدود 60 روستاي اين شهرستان ها بازگشايي شد و علاوه بر آن با همكاري راهداران استان فارس در حال احداث مسير دسترسي براي روستاي رودبال سپيدان هستند.
نوذري يادآور شد: ماموريت راهداران استان كردستان در مناطق سيل زده لرستان تا بازگشايي تمام راه هاي اصلي و فرعي اين مناطق ادامه دارد.
به گزارش ايرنا، 25 استان كشور از روزهاي آخر سال گذشته تا امروز درگير بارش باران و وقوع سيل ويرانگر شده و اين بلاي طبيعي خسارت سنگيني را براي مردم به بار آورده است.
بدون ترديد سيل به عنوان يكي از مهمترين بلاياي طبيعي شناخته شده است، همچنين در عمل سيلاب هم از نظر تلفات جاني و هم از منظر خسارت مالي مهيب ترين بلاياي جوي در جهان به شمار مي رود.
3034/9102