ورزشكار اهل «اشنويه» قهرمان تنيس روي ميز معلولان جهان شد

مهاباد - ايرنا - رييس هيات ورزش هاي جانبازان و معلولان آذربايجان غربي گفت: «حسن جانفشان» پينگ پنگ باز جانباز اهل اشنويه در مسابقات آزاد قهرماني تنيس روي ميز معلولان جهان در اردن در 2 بخش به مدال طلا دست يافت.

علي امان زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: حسن جانفشان در كلاس 2 با شكست تمام رقباي خود موفق به كسب مدال طلا در اين كلاس شد.
وي اضافه كرد: در بخش تيمي نيز حسن جانفشان و مجيد عربي با ادغام كلاس هاي 2 و 3 و با پيروزي برابر تيم هاي اردن و تايلند موفق به كسب مدال طلاي اين بخش شدند.
امان زاده گفت: تيم ملي تنيس روي ميز جانبازان و معلولان ايران در مجموع توانستند در اين رقابت ها به هفت مدال رنگارنگ دست پيدا كنند.
در بخش رقابت هاي انفرادي، مهدي معصومي در كلاس 4 و سيداميرحسين حسيني پور در كلاس 8 توانستند با قرار گرفتن روي سكو قهرماني مدال طلا را از آن خود كنند.
وي افزود: در بخش تيمي نيز مهدي معصومي و هم تيمي وي «آستان» از اندونزي با ادغام كلاس 4 و 5 توانستند مدال طلاي مسابقات را بدست آورند و
محمد قنبري، سعيد صفدريان و سيد اميرحسين حسيني پور نيز با ادغام كلاس هاي 6 ، 7 و 8 با شكست برابر تيم هاي هند، الجزاير و تايلند موفق به كسب مدال برنز شدند.
امان زاده يادآور شد: ناصر دهقانپور، يوسف بچاري و سجاد مايلي در كلاس 9 با شكست تيم هاي هند، مجارستان و هلند به مدال برنز مسابقات دست يافتند.
به گزارش ايرنا در اين دوره از رقابت ها 16 تيم حضور داشتند كه از 19 تا 21 فروردين در 2 بخش انفرادي و تيمي در كشور اردن به رقابت پرداختند.
«حسن جانفشان» جانباز جنگ تحميلي از سال 1385 تاكنون عضو تيم ملي تنيس روي ميز ايران بوده و 18 مدال آسيايي، جهاني و بين المللي براي ايران اسلامي به ارمغان آورده است.
اين ورزشكار ملي پوش جانباز با توجه به درخشش در مسابقات جهاني اوپن تايوان و كسب مدال طلاي اين رشته در بخش انفرادي و همچنين كسب عنوان چهارمي مسابقات آسيايي و اقيانوسيه و بالا بردن رنكينگ جهاني خود از سوي فدراسيون و با اعلام مسوولان تنيس روي ميز فدراسيون جانبازان و معلولان كشور موفق به كسب سهميه پاراالمپيك 2012 لندن شده بود.
جانفشان با بيش از 13 سال سابقه عضويت در تيم ملي، عنوان ها و افتخارات متعددي را براي آذربايجان غربي و ايران اسلامي به دست آورده است.
وي با شايستگي به فينال بازي هاي پاراآسيايي 2014 اينچئون كره جنوبي رسيده بود ولي در رقابت فينال نتوانست «كيم مينجيو»، حريف كره اي خود را شكست دهد و با قبول شكست سه بر صفر به نايب قهرماني و مدال نقره رسيد.
حسن جانفشان در جريان مسابقات جهاني 2016 اندونزي نيز مدال نقره تيمي و برنز انفرادي را بر گردن آويخت.
9870/6185/3072