۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
کد خبر 83276239
۰ نفر
اجراي طرح زراعت چوب در استان تهران سرعت مي گيرد

تهران- ايرنا- معاون فني اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران گفت: با توجه به محدوديت بهره برداري چوب از جنگل هاي شمال كشور در قالب طرح استراحت و تنفس جنگل و با هدف تأمين نياز چوب صنايع داخلي، اجراي طرح توسعه زراعت چوب در استان تهران سرعت مي گيرد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران، سيد علي عظيمي با بيان اينكه اين اداره كل آمادگي لازم را جهت اجراي اين طرح دارد اعلام كرد: برخي شهرستان هاي استان تهران همچون فيروزكوه، دماوند، ري، ورامين، پاكدشت و شميرانات از پتانسيل خوبي براي توسعه زراعت چوب برخوردار هستند كه با هماهنگي و برنامه ريزي هاي به عمل آمده با مجموعه جهادكشاورزي تعميم اجراي اين طرح در سطح استان تهران در دستور كار قرار دارد.
وي ادامه داد: با تحقيقات و نظر كارشناسان دوگونه صنوبر و اكاليپتوس براي اجراي اين طرح در استان تهران بسيار مناسب است كه در صدد هستيم نياز آبي اين گونه ها با استفاده از پسابهاي شهري تأمين شود.
عظيمي تأكيد كرد: براي تسريع در اين خصوص تأمين نهال مورد نياز و نظرات كارشناسي از سوي اين اداره كل انجام خواهد گرفت.
وي افزود: در سال گذشته اين طرح در سطح 50 هكتار به مرحله اجرا درآمد و امسال نيز تعهد اجراي عمليات توسعه زراعت چوب با گونه هاي صنوبر و اكاليپتوس به ميزان 150 هكتار پيش بيني شده است.
تهرام/7243//1348