فرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش: كشور وضعیت امنیتی خوبی دارد

كرمان- ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: استان كرمان و منطقه جنوب شرق به تبع وضعیت كل كشور، در حوزه امنیتی از وضعیت خوب و شاخصی برخوردار است.

به گزارش ایرنا، امیر مهدی معمارباشی روز شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: براساس تعامل بسیار خوب و ارزشمند دستگاه های اطلاعاتی و واحدهای حفاظت اطلاعات ارتش، سپاه و سایر یگان های نظامی، اقدامات شایسته ای برای تامین امنیت 100 در صدی رژه 29 فروردین ماه انجام شده است.
وی تاكید كرد: اشراف اطلاعاتی بسیار خوبی در كشور وجود دارد و تمامی تحركات مرزی در داخل شهرها به صورت لحظه به لحظه رصد می شود و مشكل خاصی نداشته ایم.
امیر معمار باشی فرا رسیدن 29 فروردین ماه روز ارتش را گرامی داشت و ادامه داد: دلیل نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش این بود كه دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش كردند تا با توطئه های مختلف از جمله انحلال ارتش و حذف نیروی كارآمد نظامی به اهداف خود دست یابند اما بینش، بصیرت و آگاهی امام راحل و یاران انقلاب همچون شهید بهشتی و آیت الله خامنه ای و سایر كسانی كه در كنار ایشان حضور داشتند خط بطلانی بر دسیسه های دشمنان كشید.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش با اشاره به این كه ارتش در 29 فروردین ماه تولدی دوباره یافت، تاكید كرد: فرزندان این سرزمین در ارتش باید به این حسن اعتماد رهبر معظم انقلاب و مردم پاسخی درخور شان می داد.
وی ادمه داد: بر این اساس اگر بخواهیم اقدامات ارتش در طول 40 سال گذشته را در پاسخ به اعتماد رهبری و مردم ارزیابی كنیم به این نتیجه خواهیم رسید كه در اقداماتی از جمله برخورد با ضدانقلاب داخلی، دوران دفاع مقدس، انجام خدمات مردم یاری، در تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی كارهای بزرگی انجام شده است.
امیر معمارباشی تصریح كرد: وجود بیش از 17 هزار شهید ترور كه اولین آنها شهید سپهبد قرنی بود، نشان دهنده خصومت دشمنان و در راس آنها استكبار جهانی است.
وی با بیان اینكه ارتش در دوران دفاع مقدس در كنار سایر رزمندگان دفاع جانانه ای از كیان ایران اسلامی داشته است، اظهار داشت: پس از دفاع مقدس نیز یكی از موارد مهم رسیدن به خودكفایی و خوداتكایی در عصر سازندگی با تكیه بر جوانان برومند و غیوری بود كه وارد ارتش شده بودند كه به خوبی محقق شده است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش یادآور شد: بعد از انقلاب اسلامی بیش از 70 هزار مستشار نظامی را در ارتش داشتیم كه قریب به اتفاق آنها امورات اپراتوری را به بدنه ارتش آموزش می دادند و سیستم نگهداری و تعمیراتی توسط استكبار جهانی به كاركنان ارتش آموزش داده نمی شد اما امروز فرزندان این ملت در ارتش تمامی امورات تعمیر، نگهداری، مهندسی و ساخت تجهیزات به روز را بر عهده دارند.
امیر معمارباشی تاكید كرد: در طول دوران دفاع مقدس بیش از 300 هزار ساعت پرواز تیزپروازان هوانیروز به ثبت رسیده كه شاید به مخیله استكبار جهانی نمی رسید.
وی اظهارداشت: یكی از اقدامات انجام شده آمایش سرزمینی و سازماندهی جدید نیروی زمینی است كه در قالب ساماندهی جدید یگان های واكنش سریع، متحرك و هجومی انجام شده است.
به گفته امیر معمار باشی، ساخت انواع سلاح های تك تیرانداز، سلاح های جنگ نوین، تجهیزات به روز مخابراتی و جنگ نوین، جنگنده و بمب افكنده های به روز و پیشرفته، نگهداری و بهره برداری از انواع سامانه های مربوط به نیروی دریایی، ناوها و ناوشكن ها، در نیروی پدافند هوایی نیز بهره برداری و ساخت انواع سامانه های پدافندی هوایی و موشك های پدافندی انجام شده است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش با تاكید بر این مطلب كه فضای امروز كشور به عنوان امن ترین فضای هوایی در سطح كشورهای منطقه به شمار می رود، گفت: در حال حاضر بیشترین تردد هوایی هواپیماهای كشورهای منطقه از آسمان كشور ما انجام می شود كه نشان دهنده امنیت موجود كشور است.
امیر معمارباشی با اشاره به اینكه مهمترین كار انجام شده درباره سربازان ارتش، استفاده از تخصص های علمی و پژوهشی آنها در هیات های اندیشه ورز است، تاكید كرد: سال گذشته بیش از 200 هزار حافظ قران و مربی قرآنی را در ارتش جمهوری اسلامی ایران داشته ایم.
وی گفت: ارتش از نهادهای پیشتاز در حوزه مردم یاری بوده است و این موضوع را به خوبی در زمان بروز بحران هایی از جمله زلزله بم، زلزله كرمانشاه و سیل اخیر می توان دید.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش یادآور شد: این قرارگاه در لحظات اولیه حوادث در فارس، لرستان، خوزستان، گلستان و چهارمحال بختیاری در منطقه حضور یافتند و كمك های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده به منطقه اعزام شد.
امیر معمارباشی گفت: ارسال تجهیزات نظامی مانند نفربرها و خودروهای كمرشكن، تانك بر، كفی و لبه دار و كانكس ها انجام شده و در كنار آن اعزام بیمارستان های صحرایی به سه استان نیز انجام شده است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش اظهارداشت: اگر نیروهای مسلح در امر مهم مردم یاری مشاركت نمی كردند خدمات دولت شاید قادر به پشتیبانی 100درصدی مردم نبود.
امیر معمارباشی گفت: امروز شاهد دسیسه ها و توطئه های جدیدی از سوی استكبار جهانی هستیم و تحریم های شكننده، هجمه های نرم و جنگ فرهنگی از جمله این موارد هستند و در چند روز گذشته شاهد وقوع اتفاق نادر در سطح دیپلماتیك و اقدام نابخردانه رئیس جمهوری امریكا در قرار دادن سپاه عزیز در زمره گروه های تروریستی بوده ایم.
وی تاكید كرد: سپاه در طول 40 سال عمر خود جزو نهادهای انقلابی بود كه امام (ره) با بصیرت و آگاهی آن را تشكیل دادند و این نهاد در همه عرصه های سازندگی، دفاعی، فرهنگی و اقدامات مقابله ای با هجمه های دشمنان با عزت، سربلندی و افتخار اقدام كرده است .
وی با بیان اینكه یكی از اقدامات خوب سپاه مقابله با تروریسم بوده كه توسط خود آمریكا در سوریه، عراق و لبنان ایجاد شده است، تاكید كرد: سپاه در این رابطه توانست سیلی بسیار محكمی را به گوش استكبار جهانی بزند و قطعا آنها باید از این سیلی خوردن ناراحت باشند و بخواهند تلافی كنند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش گفت: ارتش، سپاه و نیروی انتظامی یك ید واحده و یك لشكر الهی در كشور جمهوری اسلامی ایران و زیر لوای پرچم مقدس جمهوری اسلامی هستند و براساس فرمایشات داهیانه ولایت فقیه با قدرت و صلابت ایستاده اند و خواهند ایستاد.
امیر معمارباشی تاكید كرد: نیروهای مسلح ما انقلابی بوده، انقلاب خواهند ماند و انقلابی عمل خواهند كرد.
وی به نامگذاری سال جاری به عنوان سال رونق تولید نیز اشاره و بیان كرد: نیروهای مسلح كشور به واسطه آن كه سرباز ولایت و همواره گوش به فرمان فرمانده خود هستند، فرمایشات فرمانده خود را برای توجه به اقتصاد مقاومتی و مسائل اقتصادی سرلوحه كار خود قرار داده اند و اگر امروز در خصوص تحریم های سخت و شكننده به هیچ كشوری نیاز نداریم و صادر كننده هستیم به واسطه توجه به منویات رهبری بوده است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش گفت: به مناسبت ایام بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش، بیش از 100 برنامه پیش بینی شده كه در بازه زمانی از 21 تا 29 فروردین ماه اجرایی می شوند.
وی افزود: سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، سخنرانی در مدارس، برگزاری ویژه برنامه های گرامیداشت روز ارتش با اجرای برنامه های بصیرت افزایی در پادگان ها، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در هوانیروز، تجلیل از جوانان برومند و نخبه پادگان ها، دیدار با ائمه جمعه سراسر استان، دیدار و عیادت از بیماران بیمارستان های نظامی و غیرنظامی، دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان و میثاق با شهداو غبارروبی مزار شهدا و رژه پرتوان نیروهای مسلح از جمله برنامه های ارتش به مناسبت روز ارتش خواهد بود.
7440/ 5054