برای ارتباط گسترده خانه احزاب ونهادهای حاكمیتی تلاش خواهیم كرد

تهران-ایرنا- رییس جدید خانه احزاب تاكید كرد: در دور جدید تلاش خواهیم كرد نسبت و ارتباط بین خانه احزاب و گروه‌های سیاسی را با نهاد‌های حاكمیتی نظام، قوای سه گانه و نخبگان حوزه و دانشگاه گسترش دهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عبدالحسین روح الامینی» امروز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: امروز اولین جلسه دوره هفتم از سری جدید نشست های خانه احزاب در سه سال گذشته برگزار شد. طبق وظیفه قانونی و اساسنامه، بعد از جمع بندی درباره انتخابات داخلی، روال گردشی گذشته به تصویب اعضا رسید.
وی افزود: بر همین اساس ریاست خانه احزاب در سال جدید به فراكسیون اصولگرایان رسید كه البته این ریاست به شكل گردشی در سال‌های بعد تغییر خواهد یافت.
ریاست جدید خانه احزاب افزود: در ادامه جلسه از بین بنده و آقای غفوری فرد، بنده با رای دوستان نه به عنوان رییس كه به عنوان سخنگو انتخاب شدم. همانند پارلمان كه رییس آن در جایگاه سخنگو فعالیت می‌كند، خانه احزاب نیز كه باشگاهی برای احزاب است، ریاست در آن بیشتر جایگاه سخنگویی تیمی از احزاب عمل خواهد كرد.
وی ابراز امیدواری كرد كه در دوره جدید احزاب و گروه‌های سیاسی و همچنین نخبگان بتوانند با تمام انرژی در عرصه های اجتماعی، سیاسی و به ویژه مشكلات مبتلابه مردم كه متاسفانه با سیل ویرانگری كه در آغاز سال داشتیم رقم خورد، و مسائل مشترك زیاد بتوانیم عملكرد مطلوبی از خود نشان دهیم و تمام توان گروه ها و احزاب سیاسی به میدان بیایند.
عضو شورای مركزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی تاكید كرد: در موضوع تروریست خطاب كردن یكی از نهادهای قانون اساسی ایران یعنی سپاه پاسداران از سوی ترامپ ،علی رغم تمام اختلافات، فصل مشتركی میان تمام گروه‌های سیاسی به وجود آمد. همچنین در مسئله سیل و بازسازی مناطق سیل زده در آینده نزدیك، خانه احزاب به منزله فصل مشترك همه احزاب می‌تواند با تاكید روی نقاط مشترك، همدلی و وفاق ایجاد كند.
وی خاطرنشان كرد: همت من در این سمت، این است كه نسبت و ارتباط بین خانه احزاب و گروه‌های سیاسی با تفكرات مختلف در كشور را با نهاد‌های حاكمیتی نظام، قوای سه گانه، نخبگان حوزه و دانشگاه و همچنین خبرگان عرصه ‌های گوناگون به شكل وسیع‌ تری ادامه دهیم.
رییس جدید خانه احزاب گفت: هركدام از این نهادها در حیطه خود این فعالیت ها را دارند اما اینكه در نقاط مشترك بتوان در حد ملی كارویژه هایی مانند كمك به مناطق سیل زده را تعریف كرد، وجهه همت برنامه من خواهد بود.
روح الامینی ضمن قدردانی از ریاست پیشین خانه احزاب گفت: امیدوارم بتوانیم یك بلوغ و پختگی در كار تیمی و انسجام در جهت منافع مردم و خدمت به آن ها بتوانیم به منصه ظهور برسانیم.
«حسین كمالی» رییس پیشین خانه احزاب هم گفت: بر اساس انتخابات دوره ای مسوولیت به جریان اصولگرایی سپرده شد كه از میان كاندیداهای آنان آقای روح الامینی رای لازم را كسب كرد و ایشان به عنوان رییس و سخنگوی خانه احزاب، در یك سال آینده مسئول اداره امور خواهند بود.
كمالی افزود: امیدواریم با تلاش و پشتكاری كه از ایشان سراغ داریم سال جاری، سال خوبی برای احزاب بوده و همه احزاب و گروه ها و نهادهای كشور با ایشان در جهت نهادینه كردن فعالیت احزاب به عنوان بخشی از جامعه مدنی همكاری لازم را داشته باشند.
‌سیام**9402**3202**