12 امتیازی كه تراكتورسازی در مصاف با ته جدولی ها از دست داد

تبریز - ایرنا - تیم فوتبال تراكتورسازی تبریز از مدعیان این فصل از رقابت های لیگ برتر باشگاه های ایران به رغم كسب برتری و نتایج مطلوب مقابل دیگر مدعیان، در مصاف با تیم های ته جدولی، همواره با مشكل مواجه بوده و در مصاف با این تیم ها 12 امتیاز سرنوشت ساز را به راحتی از دست داده است.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال تراكتورسازی تا پایان هفته بیست و پنجم و در مصاف با چهار تیم پایین جدول رده بندی و از مجموع هشت بازی رفت و برگشت، سه برد، 2 باخت، سه تساوی كسب و از 24 امتیاز این بازی ها تنها 12 امتیاز را به جمع امتیازات خود اضافه كرده است.
این در حالیست كه رقبای تراكتورسازی در صدر جدول به مراتب عملكرد بهتری نسبت به تراكتورسازی در رویارویی با تیم های ته جدولی داشته اند به طوری كه پرسپولیس از مجموع هشت بازی رفت و برگشت با این تیم ها با چهار برد و چهار تساوی 16 امتیاز، سپاهان با پنج برد و سه تساوی 18 امتیاز، پدیده با هفت برد و یك تساوی 22 امتیاز و استقلال از پنج بازی انجام داده و پنج برد 15 امتیاز كسب كرده اند.
همچنین تراكتورسازی از مجموع هفت بازی كه با تیم های مدعی این فصل از رقابت ها انجام داده سه برد، یك باخت و سه تساوی داشته و از مجموع 21 امتیاز 12 امتیاز را به جمع امتیازاتش اضافه كرده و تنها 9 امتیاز از دست داده است كه این اعداد و ارقام، عملكرد بهتر این تیم مقابل تیم های مدعی و ضعف آن مقابل تیم های ته جدولی را نشان می دهد
تیم فوتبال تراكتورسازی تبریز در این فصل از رقابت ها در مصاف با تیم نفت مسجد سلیمان 2 امتیاز، نساجی چهار امتیاز، صنعت نفت آبادان سه امتیاز و سپید رود رشت سه امتیاز و در مجموع 12 امتیاز را از دست داده و در رویارویی با استقلال سه و سپاهان و پدیده هر كدام 2 و در تك بازی دور رفت با پرسپولیس در تهران نیز 2 امتیاز و در مجموع 9 امتیاز از دست داده است.
گل های زده این تیم در رویارویی با تیم های ته جدولی استقلال خوزستان، سپید رود رشت، نفت مسجد سلیمان و صنعت نفت آبادان 10 گل بوده و هشت گل دریافت كرده، اما در مصاف با مدعیان پنج گل دریافت كرده و 6 گل به ثمر رسانده كه نشان از خط دفاعی و دروازه شكننده تراكتورسازی مقابل تیم های ته جدولی دارد.
در فصل های گذشته لیگ برتر و زمانیكه تراكتورسازی خود را برای قهرمانی مهیا می كرد، این تیم باز با مشكل رویارویی با تیم های ته جدولی مواجه بود، به طوری كه به عنوان مثال در فصل شانزدهم در مصاف با سه تیم قعرنشین جدول 9 امتیاز و در فصل پانزدهم هفت امتیاز مهم و حیاتی را از دست داد.
مجموعه باشگاه تراكتورسازی تبریز و در راس آن مالك و كادر فنی این تیم اگر سودای قهرمانی در سر دارند باید برای تمامی بازی ها و برتری در آنها برنامه داشته باشند و این مهم را در فوتبال فراموش نكنند كه 'برای قهرمانی در لیگ برتر، باید تیم های ته جدولی را برد'.
تیم فوتبال تراكتورسازی تبریز كه با 49 امتیاز از 25 بازی در رده دوم جدول جای گرفته، در ادامه رقابت ها به ترتیب در تبریز با پیكان، با ذوب آهن در اصفهان، با پرسپولیس و پارس جم در تبریز و در خوزستان با فولاد دیدار می كند.
دیدار سرنوشت ساز این تیم با پرسپولیس صدرنشین رقابت ها 11 اردیبهشت در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز برگزار می شود.
3077/518