۲۴ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۳
کد خبر: 83276060
۰ نفر
سارق طلافروشي در اردكان  به دام پليس افتاد

يزد - ايرنا - فرمانده انتظامي اردكان از شناسايي و دستگيري سارق يك باب طلافروشي در اين شهر خبر داد و گفت: در پي وقوع يك فقره سرقت از طلافروشي شهرستان پيگيري‌ها براي شناسايي و دستگيري سارق در دستوركار ماموران پليس آگاهي اين فرماندهي قرار گرفت.

سيدرضا صادقيان روز شنبه به ايرنا افزود: با تشكيل پرونده مقدماتي با موضوع سرقت از طلافروشي، ماموران پليس آگاهي اين فرماندهي با انجام تحقيقات و اقدامات فني، مخفيگاه سارق را شناسايي كردند.
وي با بيان اينكه سارق در يك عمليات غافلگيرانه دستگير شد، اضافه كرد: احتمال مي رفت سارق همدستاني نيز داشته باشد كه در بيرون از مغازه او را همراهي كنند.
فرمانده انتظامي اردكان در مورد جزئيات اين سرقت تصريح كرد: سرقت از اين طلا فروشي به شيوه كش روزني صورت گرفته و مقداري طلا به سرقت رفته بود.
صادقيان از تحويل متهم به مراجع قضايي خبر داد و اظهار داشت: متهم در بازجويي هاي انجام شده به سرقت طلافروشي اعتراف كه در اين خصوص پرونده تشكيل و به مراجع قضايي ارسال شد.
فرمانده انتظامي شهرستان اردكان از متصديان واحدهاي صنفي طلا فروشي ها خواست از قفل هاي مخفي و كنترل دار استفاده كنند و به گونه اي برنامه ريزي كنند كه در زمان پهن كردن و همچنين جمع آوري ويترين، كسي حضور نداشته باشد و مراقب باشند به هنگام خريد، جواهرات را با بدل معاوضه نكنند.
وي ادامه داد: به هنگام مراجعه مراقب رفتارهاي مشكوك باشيد و از دوربين هايي با قابليت ثبت فريم به فريم و سرعت ضبط بالا استفاده كنيد، از خريد اموال، اشياء و جواهرات بدون فاكتور و مدارك كافي از افراد ناشناس جداً خودداري و در زمان قطع برق، دقت و مراقبت كافي از مغازه داشته باشيد.
فرمانده انتظامي اردكان همچنين از دستگيري سارق سابقه ‌دار تابلوهاي راهداري در اين شهرستان خبر داد.
صادقيان با اشاره به ثبت سوابق سرقت در دايره جنايي پليس اظهار داشت: در پي وقوع چند فقره سرقت تابلوهاي راهداري شهرستان، دستگيري سارق يا سارقان در دستور كار ماموران قرار گرفت.
وي با اشاره به ضرورت برقراري نظم و امنيت در سطح جامعه ادامه داد: ماموران پاسگاه انتظامي بخش خرانق با همكاري ماموران پليس آگاهي شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتي و با تلاش شبانه روزي سارق را دستگير كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان اردكان در خصوص جزئيات دستگيري متهم اضافه كرد: سارق سابقه دار، در حال سرقت تابلوها در محور اردكان به خرانق دستگير و خودرو متهم نيز از سوي پليس توقيف شد.
صادقيان افزود: متهم در بازجويي به سرقت تابلوها اعتراف و در بازرسي از مخفيگاه وي تعداد 50 عدد تابلو مربوط به راهداري و حمل و نقل جاده اي كشف شد.
وي با بيان اينكه سارق با تعدادي مالخر نيز در ارتباط بوده تا تابلوها را به آن ها بفروشد ادامه داد: در اين رابطه نيز 4 نفر از مالخران شناسايي و دستگير شدند.
فرمانده انتظامي اردكان با اشاره به كشف تعدادي تابلوي فروخته شده به مالخران تصريح كرد: همچنين در بازرسي از محل ضايعات فروشي آنها تعداد 100 عدد تابلو علائم رانندگي ديگر مربوط به راهداري و حمل و نقل جاده اي كشف شد.
صادقيان در پايان با اشاره به اينكه هر پنج متهم پس از تشكيل پرونده به دادسرا معرفي شدند افزود: اين اقدام به موقع ماموران در دستگيري متهم موجب شد تا سرمايه ملي كه براي مردم در جاده ها نصب شده بود شناسايي و به اداره راهداري اردكان بازگشت شود.
مركز شهرستان 98 هزارنفري اردكان در 60 كيلومتري شمال شهر يزد قرار دارد.
7544/ 6197