بخشی از عواید كنسرت زند وكیلی به سیل زدگان شهرك سعدی اهدا شد

شیراز- ایرنا- علی زند وكیلی خواننده شیرازی بخشی از درآمد كنسرت خود را كه در زادگاهش برگزار كرد به همشهریان سیل زده خویش در شهرك سعدی شیراز اهدا كرده است.

این كنسرت پنجشنبه 22 فروردین و جمعه 23 فرودین 98 در تالار حافظ شیراز به همت موسسه فرهنگی و هنری هنر شهر آفتاب برگزار شد.
محسن خباز مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و هنری شهر آفتاب اعلام كرد: وسایل خریداری شده با هدیه علی زند وكیلی با حضور این خواننده به سكنه شهرك سعدی اهدا خواهد شد.
گزارش دریافتی شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از خباز حاكی است: شیرازی ها در جریان سیل فروردین 98 چگونه كمك كردن را نشان دادند و آموختند یك جریان اجتماعی از واقعه‌ای تلخ چگونه شیرینی می‌سازد.
وی با اشاره به خسارات وارده سیل به منطقه سعدی شیراز، اعلام كرد: مركز سعدی شناسی با تشكیل پویشی مردمی، در پی آن است تا از برنامه های روز سعدی و كمك های مردمی برای خرید وسایل و اثاثه استفاده كند و در اول اردیبهشت كه مقارن با میلاد امام زمان و روز سعدی است این كمك ها را به همشهریان شهرك سعدی اهدا كند.
وی ادامه داد: باید همت كنیم كه روز سعدی برای سعدی باشد و همشهریانمان را تنها نگذاریم.
خباز با بیان اینكه سعدی‌ پژوهان، سعدی‌دوستان و نوعدوستان همدل، دعوت شده‌اند تا هدایای نقدی و غیر نقدی خود را یكم اردیبهشت به پایگاه جمع آوری كمك ها واقع در آرامگاه سعدی تحویل دهند، گفت: براساس اعلام این مركز بخشی از هزینه‌های یادروز سعدی نیز به سیل‌زدگان اختصاص خواهد یافت.
بارندگی شدید ششم فروردین 98 موجب آبگرفتگی و به راه افتادن سیلاب در مناطقی از شیراز شد كه در این میان، وضعیت محله سعدی وخیم تر از دیگر نقاط بود.
این سیلاب منجر به تخریب كامل پنج باب منزل مسكونی و خسارت بین 5 تا 90 درصد به شمار دیگری از خانه های ساكنان این محله و از بین رفتن وسایل خانگی آنها شد.
7375 /1876

سرخط اخبار استان‌ها