142 فقره پرونده تخلف صنفی و غیرصنفی در ماكو تشكیل شد

ارومیه - ایرنا - رییس صنعت، معدن و تجارت ماكو گفت: در مدت اجرای طرح نظارت نوروزی یكهزار و 760 بازرسی از امكان صنفی و غیرصنفی شهرستان به عمل آمد و تعداد 142 پرونده تخلف تشكیل شد.

یحیی كاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد پرونده در 48 گشت مشترك با ادارات شبكه بهداشت و درمان، شبكه دامپزشكی، جهاد كشاورزی و تعزیرات حكومتی طی مدت 75 روز تشكیل شد.
وی ارزش ریالی این پرونده را 584 میلیون ریال عنوان كرد و افزود: عمده ترین تخلف ها مربوط به گرانفروشی، درج نكردن قیمت و صادر نكردن فاكتور بوده و پرونده های تخلف هم نیز برای مرغ، گوشت، پوشاك و غذاخوری تشكیل شده است.
وی ادامه داد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را به صورت حضوری یا از طریق شماره تلفن 124 نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت از ساعت 7:30 صبح تا 20 با كارشناسان در میان بگذارند.

** تشكیل 64 پرونده تخلف نانوایی
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماكو گفت: سال گذشته یكهزار و 683 مورد بازرسی در خصوص آرد و نان در این شهرستان انجام و 64 پرونده تخلف نانوایی ها در این شهرستان تشكیل شد.
وی ارزش این پرونده ها را 134 میلیون ریال عنوان كرد و اظهار داشت: بازرسی از نانوایی ها جهت عرضه نان باكیفیت، رعایت موارد بهداشتی و جلوگیری از كم فروشی به صورت جدی انجام می شود.
به گزارش ایرنا، نان به عنوان قوت غالب مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و نظارت دقیق بر عملكرد واحدهای خبازی ضروری است.
145 واحد نانوایی در ماكو فعال است كه 73 مورد مربوط به نان ماشینی، 40 مورد نان روغنی، 12 مورد نان لواش، 12 مورد بربری سنتی، 6 مورد سنگك پزی و سه مورد نان فانتزی است.
به گزارش ایرنا، شهرستان ماكو با بیش از 97 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع است.
7132/3072

سرخط اخبار استان‌ها