اولین مناظره دانشجویی علوم انسانی اسلامی برگزار می شود

تهران-ایرنا- مسئول انجمن علمی فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی از برگزاری اولین اولین مناظره دانشجویی علوم انسانی اسلامی كشور در 25 فروردین ماه سال جاری خبر داد.

هادی موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار كرد: این مناظره دانشجویی با همكاری دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می شود.
وی ادامه داد: زمان برگزاری مناظره از 25 فروردین ماه سال جاری بوده و تا 16 اردیبهشت ماه ادامه دارد. و در هفت جلسه دو ساعته برگزار می شود.
مسئول انجمن علمی دانشگاه مذاهب اظهار كرد: با توجه به دغدغه های رهبری و نظام جمهوری اسلامی در زمینه علوم انسانی- اسلامی و احساس نیاز در موضوعات اجتماعی در این زمینه نیاز بود تا تفكرهای دانشجویی كه در این زمینه مهارت دارند به گفت و گو و بحث بنشینند. موضوعاتی از قبیل علوم اسلامی، دینی و اجتماعی، فقهی و فلسفی، قرآنی و علوم انسانی مورد مباحثه قرار می گیرد.
موسوی ادامه داد: شركت كنندگان از دو مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد و مشغول به تحصیل در رشته های فلسفه، علوم قرآن و فقه و حقوق هستند.
وی درباره تعداد تیم های پذیرش شده عنوان كرد: هشت تیم چهارنفره (یك تیم از دانشجویان دختر) به همراه یك استاد راهنما در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی از دانشگاه مذاهب و امام صادق از طریق قرعه كشی به مناظره می پردازند.
موسوی توضیح داد: این مسابقات با میزبانی انجمن علمی فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی و انجمن الهیات و معارف اسلامی دانشگاه امام صادق(ع) با حضور اساتید برتر و چهره های برجسته در عرصه علوم انسانی-اسلامی كشور برگزار می شود.
وی عنوان كرد: داورهای اولین دوره مناظره دانشجویی علوم انسانی اسلامی حامد رستمی و شكیبا امیرخانی (اعضای هیات علم دانشگاه مذاهب اسلامی) و حبیب پور ازغدی از دانشگاه امام صادق (ع) است. همچنین در پایان دوره از طرف جهاد دانشگاهی، معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق (ع) و مذاهب اسلامی به تمامی شركت كنندگان گواهی شركت در دوره داده می شود.
مسئول انجمن علمی دانشگاه مذاهب اسلامی در پایان گفت : حضور برای تمام دانشجویان دانگاه های دیگر بلامانع است.
**9465**1601**