دعوت نامزد آستريدليندگرن از مردم براي پيوستن به پويش مهرباني

تهران- ايرنا- فرهاد حسن زاده نويسنده كودك و نوجوان و نامزد جايزه ادبي آستريدليندگرن مردم را به پويش «بهار مهرباني» براي كمك به هموطنان سيل‌زده دعوت كرد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا فرهاد حسن زاده در پيامي با عنوان «بهار مهرباني در راه است» از مردم براي پيوستن به پويش «بهار مهرباني» دعوت كرد.
وي در اين پيام نوشته است:‌ «سيل و زلزله بلايايي طبيعي هستند كه هميشه در تمام طول تاريخ، انسان‌ها را تهديد مي‌كرده. آدم‌هاي بالغ به مرور زمان با اين پديده‌ها كنار مي‌آيند. اما كودكان به دليل عدم درك پيچيدگي اين اتفاق‌ها، بدترين آسيب‌هاي روحي و رواني را مي‌بينند. اگر بزرگترهاي آسيب ديده به نان و آب و سرپناه احتياج دارند، كودكان علاوه بر اين‌ها به بازي و بازيچه و اسباب‌هايي براي سرگرم شدن و فراموشي نياز دارند.
وي در ادامه آورده است: «بياييم در اين بهار پاييزگونه كه سيل جان انسان‌هاي زيادي را به خطر انداخته به كودكان بينديشيم و برايشان زندگي را آسان كنيم. بياييم به آنها كمك كنيم تا غم از دست دادن را فراموش كنند. زندگي ادامه دارد با تمام ناملايمات و سختي‌هايش.»
بر پايه اين گزارش نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور به منظور تسلّي دل غم‌ديدگان، كمك به كودكان آسيب ديده، كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در مناطق سيل‌زده، پركردن اوقات فراغت و سرگرمي كودكان در ميان هياهوي آواربرداري و امداد رساني، اقدام به راه‌اندازي پويش «بهار مهرباني» در قالب اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و ارسال بسته‌هاي كتاب و اسباب بازي براي آسيب‌ديدگان اين مناطق، كرده است.
هموطنان در صورت تمايل مي‌توانند كتاب‌ها و اسباب بازي‌هاي اهدايي قابل استفاده (در حد نو) خود را به نزديكترين كتابخانه عمومي محل زندگي خود تحويل دهند. كتاب‌ها و اسباب بازي‌هاي اهدايي دريافتي پس از تاييد كارشناس منابع استان، از طريق ستاد آن استان تجميع، آماده سازي و به ادارات كل كتابخانه‌هاي عمومي استان‌هاي گلستان، خوزستان، لرستان، ايلام و مازندران ارسال خواهد شد.
پيش از اين نيز به گزارش نهاد كتابخانه هاي عمومي اهالي فرهنگ و رسانه به شرح زير از پويش «بهار مهرباني» حمايت كرده بودند:
سيدعباس صالحي (وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي)، راضيه تجار (نويسنده)، فرهاد حسن‎زاده (نويسنده)، ابراهيم حسن بيگي(نويسنده)، سيد محمود رضوي (تهيه كننده، فضه سادات حسيني (مجري)، مژده لواساني (مجري)، نجم الدين شريعتي (مجري)، مجيد يراق بافان (مجري)، مسعود ده نمكي (تهيه كننده و كارگران)، سيد علي احمدي (تهيه كننده)، مجيد رفيعي (اصحاب رسانه)، محمدحسين پويانفر (مداح اهل بيت)، فائزه حدادي (نويسنده)، محمد ميركياني (نويسنده)، حميدرضا شاه آبادي (پژوهشگر و نويسنده) و مرتضي سرهنگي (نويسنده).
به گزارش ايرنا، بارش باران هاي شديد از اواخر روزهاي سال 97، موجب جاري شدن سيل در استان هاي شمالي و شرقي از جمله گلستان و شهرهاي آق قلا و گميشان شد.
فعاليت سامانه هاي سرد و بارشي با بارش هاي بي سابقه در مناطق غربي و جنوب غربي كشور همچنين استان هاي لرستان شهرهاي پل دختر و معمولان و خوزستان شهرستان هاي شادگان، هويزه، رامهرمز، انديمشك، مسجدسليمان، دزفول، شوشتر را در روزهاي بعد دچار سيل و متاثر از پيامدهاي آن كرد.
فراهنگ**3009**9157