۲۴ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۸
کد خبر: 83275524
۰ نفر
347 پل در جنوب كرمان بازگشايي شد

جيرفت - ايرنا - مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي جنوب استان كرمان گفت: عمليات تنقيه، شن برداري و بازگشايي 347 دستگاه پل در هفت شهرستان جنوبي اين استان انجام شد تا در صورت بروز سيلاب با مشكل مواجه نشوند.

مسعود جميلي كرماني روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه 6 هزار و 400 پل و آبرو در جنوب كرمان وجود دارد، افزود: از اين تعداد 347 پل در محورهاي اصلي قرار دارد و با توجه به ضرورت در اين تعداد عمليات تنقيه و شن برداري از اين مسيرها انجام شد.
وي ادامه داد: اين عمليات با حضور ماشين آلات اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي جنوب كرمان و بخش خصوصي در هفت ماه انجام شد.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي جنوب كرمان تصريح كرد: براي شن روبي و ضايعات برداري پل هاي اصلي جنوب كرمان 10 ميليارد ريال هزينه شده است.
وي با بيان اينكه پلهاي در معرض خطر، شن روبي و ضايعات برداري شده است، گفت: 146 دستگاه سبك، سنگين و نيمه سنگين راهداري و 185 راهدار با آمادگي كامل در شهرستان هاي جنوبي استان حضور دارند تا در صورت بروز مشكل سريعا اقدام كنند.
جميلي كرماني به هشدارهاي هواشناسي در زمينه بارش باران و وقوع سيلاب در جنوب كرمان اشاره كرد و افزود: اين اداره كل با تمام امكانات فعال است و چه در زمان سيل و چه قبل از سيل كار خود را در راستاي نگهداري از جادهها و پلهاي ارتباطي طبق برنامه به شهرستان ها ابلاغ كنند و در زمان شرايط بحراني حضور و امكانات خود را منسجم تر در اختيار مي گيرد.
وي از كمك دستگاههاي راهداري جنوب استان كرمان به ستاد حوادث شهرستان ها خبر داد و گفت: مجموعه راهداري و حمل و نقل جاده اي جنوب استان كرمان به صورت شبانه روزي در تلاش است تا با تجهيز امكانات و نيروها زمينه مناسب عبور و مرور در محورهاي جنوب استان را فراهم كند.
اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي جنوب استان كرمان مستقل از مركز استان، هفت شهرستان را تحت پوشش دارد.
3029/7450/7429