اقدام ترامپ در مورد سپاه پاسداران، نابخردانه است

شیراز- مسئولان اقلیت های دینی در شیراز اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا مبنی بر تحریم سپاه پاسداران و تروریستی اعلام كردن این نهاد انقلابی را اقدامی نابخردانه دانستند و آن را محكوم كردند.

این افراد در گفت و گو با ایرنا این تصمیم رئیس جمهوری آمریكا را نسنجیده دانستند و گفتند: عواقب این تصمیم نادرست منطقه را دچار بحران می كند.
رئیس انجمن زرتشتیان شیراز گفت: اگر نیروهای سپاه پاسداران نبودند دشمنان این خاك هم اكنون تا قلب تهران نیز نفوذ كرده بودند.
افلاطون سهرابی ادامه داد: سپاه و بسیج زاییده انقلاب هستند و همواره در برهه های سخت و حساس از نظام پشنیبانی و آن را حفظ كرده اند.
وی اظهار داشت:بسیاری از گروه های تكفیری و تروریستی توسط نیروهای قدس سپاه پاسداران در خارج از مرزها سركوب شدند كه اگر این اقدام صورت نمی گرفت آنان فضای داخل كشور را به آشوب كشیده بودند.
سهرابی گفت:نیروهای آمریكایی بیش از هر گروه دیگری تروریست هستند چرا كه آنان هركجا كه منافعشان اقتضا كند حضور پیدا می كنند و آشوب می آفرینند.
نماینده ارامنه شیراز در خلیفه گری جنوب كشور نیز به ایرنا گفت: بازتاب این تصمیم اشتباه دولت آمریكا برای تمام مردم كشورهای جهان منفی خواهد بود.
هرموند آراطونیان افزود:بخش عمده ای از امنیت منطقه بر عهده سپاه بوده است و این نیرو همواره یك وزنه بزرگ در مقابل گروهك های تروریستی در منطقه مانند داعش بوده و نابودی این گروهك مرهون عملیات های دقیق نیروهای سپاه در منطقه است.
وی اظهار داشت:سپاه و بسیج در كنار سایر نیروها مانند ارتش و نیروی انتظامی همواره حافظ خاك ، جان ، مال و ناموس مردم ایران بوده اند و از این حیث در قلب مردم ایران جا دارند.
آراطونیان اضافه كرد: برخی كشورهای منطقه تمامیت ارضی خود را مدیون نیروهای سپاه می دانند چرا كه اگر سپاه نبود شاید این كشورها هم اكنون وضع دیگری داشتند.
رئیس انجمن كلیمیان شیراز نیز گفت:هر اتفاق خوب یا بدی كه برای ملت ایران بیفتد چون ماهم جزیی از این مردم هستیم از این اتفاق خوشحال یا متاثر خواهیم شد.
یوشا باشی افزود:هر كسی از جمله رئیس جمهوری آمریكا چنانچه به یكی از نهادهای این كشور توهینی كند گویی به ما توهین كرده و ما این عمل دولت آمریكا مبنی بر تروریست خواندن نیروهای سپاه را به شدت محكوم می كنیم.
وی اظهار داشت:فارغ از دین و مذهب، تعصب ایرانی بودن در خون همه ما ایرانی هاست و از این حیث هر عملی كه شرافت ما ایرانی ها را خدشه دار كند با آن برخورد خواهیم كرد.
رئیس انجمن كلیمیان شیراز گفت:بسیاری اوقات رسانه های بیگانه از دیدگاه ما به عنوان اقلیت های دینی كشور مطالبی را عنوان می كنند كه صحت ندارد بلكه فقط برای ایجاد تفرقه و بهره برداری به نفع خودشان است.
وی ادامه داد:بسیاری از ایرانیان پیرو ادیان الهی و از جمله فزندان خود ما كه هم اكنون در خارج از كشورند با تعصب خاصی مسائل و رویدادهای كشور را دنبال می كنند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا دوشنبه 19فروردین 98 با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه واشنگتن، سپاه را یك سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.
ترامپ در این بیانیه نوشت: رسمی اعلام می‌كنم كه دولت من قصد دارد بر اساس بند شماره 219 از قانون مهاجرت و ملیت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از جمله سپاه قدس را به ‌عنوان یك سازمان تروریستی خارجی اعلام كند.
این اقدام رئیس جمهوری آمریكا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، واكنش گسترده مقامات كشوری و لشكری و شخصیت های سیاسی كشورمان را در پی داشت.
به دنبال این اقدام آمریكا، شورای عالی امنیت ملی ایران، دولت آمریكا را حامی تروریسم و فرماندهی مركزی آمریكا موسوم به سنتكام را گروه تروریستی معرفی كرد.
7379 / 1876