محمود عباس: مردم فلسطين در برابر «معامله ننگ» ايستادگي خواهند كرد

تهران – ايرنا – محمودعباس رئيس تشكيلات خود گردان فلسطين جمعه شب در خصوص طرح صلح دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا موسوم به «معامله قرن» گفت: ملت فلسطين در برابر «معامله ننگ» خواهند ايستاد.

به گزارش پايگاه خبري سما فلسطين، عباس افزود: ملت فلسطين از انبوه رنج ها و توطئه ها بر مي خيزد تا وجودش، هويتش و حقوق را بازپس گيرد و به جهانيان بگويد كه به دنبال احقاق حقوقش است.
وي افزود: اين مردم فلسطين هستند كه با حمايت ميليون ها عرب، مسلمان و آزاده جهان مانند كوه استواري در مقابل معامله ننگي كه مي خواهد قدس را از دل، عقل ما بيرون آورد، ايستاده اند.
رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين در ادامه تاكيد كرد كه توطئه ها و توطئه گران رو به نابودي هستند و قدس و مردم فلسطين در مقابل استعمار و اشغالگري تنها نخواهند بود.
واشنگتن بارها اعلام كرده كه طرح معامله قرن ترامپ بعد از برگزاري انتخابات سرزمين هاي اشغالي (سه شنبه) اعلام خواهد شد. فلسطيني ها اين طرح و هرگونه تماس با دولت آمريكا را در پي اقدام هاي ضد فلسطيني آمريكا، رد كرده اند.
اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي، انتقال سفارت آمريكا از تل آويو به قدس، قطع كمكهاي مالي واشنگتن به آژانس امداد رساني و كاريابي سازمان ملل براي آوارگان فلسطيني(آنروا) از جمله اقدام هاي ضد فلسطيني آمريكا به شمار مي رود.
معامله قرن شامل انضمام كامل قدس به رژيم صهيونيستي، انضمام شهركهاي موجود در كرانه باختري به اين رژيم، نابودي كامل حق بازگشت آوارگان فلسطيني و تعيين منطقه 'ابوديس' به عنوان پايتخت كشور فلسطين است.
اين طرح با واكنش شديدي ازسوي مسلمانان و فلسطينيان روبه رو شده و تنش ها و درگيري با نظاميان اسرائيلي را در فلسطين از جمله نوار غزه افزايش داده است.
بسياري از تحليلگران منطقه غرب آسيا نيز معتقدند، معامله قرن مانند ديگر توافق هاي صلح در ارتباط با فلسطين اشغالي قبل از تولد مرده است چرا كه حقوق مردم مظلوم فلسطين در آن رعايت نشده و آنان با وجود گذشت 70 سال از اشغال بر بازپس گيري حق خود تاكيد دارند.
شبك*9365**1708