ایران وسازمان توسعه صنعتی ملل متحداعلامیه همكاری امضاء كردند

لندن – ایرنا – در جریان دیدار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با «لی یونگ» مدیركل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) دو طرف اعلامیه همكاری مشتركی را امضاء كردند.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، آذری جهرمی در مراسم امضای اعلامیه همكاری، اظهار داشت: با توجه به پیشرفت سریع ایران در حوزه‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول سالیان اخیر و همچنین با عنایت به تعداد بالای نسل جوان و متخصص در این حوزه، زمان تقویت همكاریهای منطقه‌ای با كشورهای همسایه فرارسیده است. به این منظور، از طریق اعلامیه همكاری قصد داریم مشاركت فعالی را با یونیدو توسعه دهیم. ظرفیت‌ها و تخصص فنی یونیدو و خدمات مشاوره‌ای آن، موجب كارآمدتر شدن و پایداری چنین برنامه‌ای خواهد شد كه درنهایت، به نفع كل منطقه خواهد بود.
مدیركل یونیدو نیز با اشاره به اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان زیرساخت دیجیتال هر كشوری، اظهار داشت كه اعلامیه همكاری در راستای اجرای برنامه كشوری با ایران است و گام مهمی تلقی خواهد شد تا یونیدو همكاریهای خود را با ایران در این حوزه توسعه دهد.
وی ضمن اعلام حمایت كامل از اجرای فوری مفاد این اعلامیه، همچنین افزود: مشاركت میان ایران و یونیدو، موجب تقویت عملكرد بخش خصوصی از طریق ارتقای ارتباطات صنعتی و متنوع سازی، ازجمله با ایجاد فضای مطلوب سرمایه‌گذاری و رشد استارت آپ ها خواهد شد.
تقویت زنجیره ارزش ارتباطات و فناوری اطلاعات و خدمات پشتیبانی از استارت آپ ها؛ ارتقای محیط سرمایه‌گذاری با حمایت از ایجاد ارتباطات در بازار و تسهیل ارتباطات با مؤسسات مالی؛ ارائه حمایت مشورتی برای ایجاد مشاركت با شركای داخلی و خارجی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌ویژه در راستای ظرفیت‌سازی در محیط منطقه‌ای؛ تقویت رقابت و ظرفیت‌های صادراتی استارت آپ ها؛ توسعه برنامه‌های آموزشی برای استارت آپ ها و تقویت ایجاد شغل در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، ازجمله برخی حوزه‌های همكاری مندرج در اعلامیه همكاری ایران و یونیدو می‌باشد.
شبك**اروپام ** هـ ن**1983 **1708