سيل به 198 واحد مسكوني مددجويان كميته امداد دلفان خسارت زد

خرم آباد - ايرنا - مديركميته امداد امام خميني (ره) دلفان با اشاره به اينكه سيل اخير به 198 واحد مسكوني مددجويان خسارت زده است، گفت: همچنين وسايل زندگي 93 مددجوي تحت پوشش اين نهاد در شهرستان را از بين برده است.

حميد اميدي جمعه شب درگفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: ساكنان روستاهاي سيل زده مناطق ميربگ جنوبي و ايتي وند از محرومان و نيازمندان به شمار مي روند كه سيل خسارت هاي سنگيني به آنان وارد كرده است.
وي افزود: همچنين در سيل اخير 15 واحد مسكوني مدد جويان كميته امداد شهرستان تخريب شد.
مديركميته امداد امام خميني (ره) دلفان بيان كرد: 92 طرح خودكفايي به ارزش 12 ميليارد و 485 ميليون ريال نيزخسارت ديده اند.
اميدي با اشاره به اينكه 168 راس دام سبك و سنگين مددجويان كميته امداد در سيل از بين رفته است، اضافه كرد: كارشناسان و مددكاران اين نهاد از ابتداي حادثه سيل در كنار مددجويان حاضر شده و تا رفع مشكلات آنها در كنار مددجويان خواهند ماند.
وي ادامه داد: هر مددجو در ابتداي تشكيل پرونده تحت پوشش بيمه تجارت نو قرار گرفته كه تلاش خواهد شد از طريق كمك هاي بلاعوض و حمايت هاي بيمه اي خسارات وارده به آنها جبران شود.
مديركميته امداد امام خميني (ره) دلفان گفت: يك گروه مشاوره از استان هاي همجوار با حضور در منازل مددجويان اقدام به ارائه مشاوره هاي روحي و رواني خواهند نمود.
بر اثر سيل روز دوشنبه 12 فروردين ماه جاري رودخانه شهر و روستاهاي مختلف لرستان طغيان و سد مروك درود نيز سرريز كرد.
هم اكنون امدادرساني هوايي و زميني توسط استان و سراسر كشور در مناطق سيل زده در حال انجام است.
برآورد اوليه خسارت سيل اخير در لرستان بيش از 30 هزار ميليارد ريال است و تا كنون 15 نفر در اين سيل جان خود را از دست داده اند.
7270/7273