رئال سرانجام رقم پيشنهادي خود را روي پيشاني «بيل» چسباند

تهران- ايرنا- باشگاه رئال مادريد پس از ماه‌ها محافظه‌كاري سرانجام پايان روزهاي حضور «گرت بيل» مهاجم ولزي خود را در سانتياگو برنابئو تاييد و قيمت پيشنهاديش را براي فروش وي اعلام كرد.

به گزارش ايرنا، روزنامه آ. اس اسپانيا روز جمعه در گزارشي نوشت: باشگاه رئال مادريد سرانجام به اين نتيجه رسيد كه زمان فروش «گرت بيل» فرا رسيده و قصد دارد تا تابستان امسال با ايده كسب درآمدي قابل توجه از قِبل فروش وي و استفاده از آن در جهت خريدهاي مورد نياز باشگاه، نسبت به اين امر اقدام كند.
براين اساس، اولويت بالانشينان در سانتياگو برنابئو اين است كه نسبت به فروخته شدن بيل به بالاترين قيمت ممكن اطمينان حاصل كرده و از اين رو، آنها قيمت پيشنهادي خود را پيش از ورود به هر گونه مذاكره اعلام كردند: 130 ميليون يورو.
با اين حال، اگرچه رئالي ها مي دانند اين رقم براي مهاجم ولزي قيمت گزافي است اما بر اين باورند كه در بازار كنوني قيمتي منصفانه را براي وي تعيين كرده اند به ويژه با توجه به مبالغي كه براي خريداري بازيكناني همچون «نيمار» (222 ميليون)، «كيلين امباپه» (180 ميليون)، «كوتينيو» (160 ميليون) و «عثمان دمبله» (120 ميليون) يورو پرداخت شده است.
علاوه بر اين، رئالي ها نسبت به تمايل باشگاه هاي انگليسي براي خريداري مهاجمي كه پيش از كوچ به اسپانيا دوران موفقي را در ليگ برتر جزيره به همراه ساوتهمپتون و تاتنهام سپري كرده است، متقاعد شده اند.
با اين وجود، كهكشاني ها به خوبي مي دانند كه حتي اگر مذاكرات براي فروش بيل با قيمت 130 ميليون يورو آغاز شود، به احتمال زياد در صورت موفق بودن مذاكرات بايد به رقمي كمتر رضايت دهند؛ باشگاه مادريدي مي داند كه دستمزد بيل نيز مشكل آفرين است چرا كه مهاجم ولزي هم اكنون ساليانه 15 ميليون درآمد دارد كه با احتساب ماليات، به 30 ميليون يورو افزايش خواهد يافت (كه البته مبلغ دقيق آن با توجه به كشوري كه به آن نقل مكان مي كند متغير است)؛ ضمن اينكه رئالي ها مي دانند تنها چهار يا پنج باشگاه وجود دارند كه قادرند خواسته هاي مهاجم ولزي را برآورده سازند.
از اين رو، سفيدپوشان مادريد نسبت به بحث و تبادل نظر در خصوص احتمال انجام «معاوضه» در ازاي فروش بيل تمايل داشته و از نشستن پاي ميز مذاكره با اين شرايط نيز خرسند خواهند شد؛ در اين راستا «پل پوگبا» مهاجم فرانسوي باشگاه منچستريونايتد مي تواند بهترين گزينه باشد.
«زين الدين زيدان» سرمربي فرانسوي مادريدي ها همواره نسبت به جذب هموطن خود ابراز علاقه كرده و در سوي ديگر، يونايتدها هميشه از ايده كشاندن بيل به اولدترافورد نيز استقبال كرده اند.
معاوضه اي مستقيم با پرداخت مبلغي از سوي رئال محتمل ترين گزينه بر سر انتقال بيل به نظر مي رسد اما اين گزينه تنها انتخاب پيش‌روي رئالي‌ها نيست و اين تيم نسبت به جذب «كريستين اريكسن» نيز تمايل نشان داده است و بيل نيز از ايده بازگشت به باشگاه سابقش يعني تاتنهام با آغوش باز استقبال خواهد كرد.
بيل در آخرين روز ماه آگوست 2013 در ازاي 103 ميليون يورو به سانتياگو برنابئو آمد؛ مبلغي كه در آن زمان بالاترين مبلغ پرداختي براي يك بازيكن محسوب مي شد.
او در دوران حضورش در جمع كهكشاني ها 14 عنوان رنگارنگ را به صندوقچه افتخاراتش اضافه كرد كه از جمله آنها مي توان به چهار قهرماني ليگ قهرمانان، يك قهرماني لاليگا، يك جام حذفي اسپانيا، يك سوپر جام اسپانيا، سه سوپر جام اروپا و چهار قهرماني جام باشگاه هاي جهان اشاره كرد.
علاوه بر اين، بيل در بسياري از فينال هاي بزرگ از جمله فينال سال 2014 والنسيا، 2014 لسيبون و 2018 كي اف (گل قيچي برگردان به ليورپول) نقش مهمي را ايفا كرد.
با اين وجود، ملي پوش ولزي در اين مدت با چندين مورد مصدوميت نيز روبرو شد كه پيشرفت حرفه اي وي را در جمع غول هاي اسپانيا، تحت الشعاع قرار داد؛ او در مجموع 22 بار از نواحي مختلف دچار آسيب ديدگي شد و اين مصدوميت ها مانع از اين شد تا وي عملكردهاي مورد انتظارش را به نمايش بگذارد و در نتيجه آن، هواداران كم طاقت رئالي نيز به انتقاد تند از وي روي آوردند و تمام اين اتفاقات از اين واقعيت حكايت دارد كه نه تنها اطرافيان بلكه شخص بيل نيز از ديده شدن برچسب «فروشي» روي پيشاني اش به خوبي اطلاع دارد!!
ورزشي**3991** 1055