فرودگاه اهواز در برابر نفوذ آب ناشي از سيل ايمن سازي مي شود

اهواز - ايرنا - مديركل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل شركت فرودگاه هاي كشور بر لزوم ايمن سازي نقاط مختلف فرودگاه براي جلوگيري ورود احتمالي آب ناشي از سيل تاكيد كرد.

به گزارش روز جمعه ايرنا به نقل از روابط عمومي اداره كل فرودگاه هاي خوزستان، فرشيد گليج در جريان بررسي راهكارهاي مقابله با نفوذ احتمالي آب به فرودگاه اهواز بيان كرد: جلوگيري از نفوذ آب از ناحيه زيرين ديوارهاي حفاظتي به داخل اين فرودگاه و همچنين ورود آب به سايت هاي كمك ناوبري DVOR/ DME ، گلايدپس ، لكولايزر و همچنين ايستگاه هاي برق در اولويت قرار داشته و بايد هرچه سريعتر عمليات ايمن سازي آغاز شود.
وي افزود: مي توان محل هاي نفوذ آب را تا حد امكان با خاك پوشاند و همچنين محوطه سايت هاي كمك ناوبري و ايستگاه هاي برق را نيز با چيدن كسيه هاي خاك و محصور كردن آن از نفوذ آب محافظت كرد.
محمد رضا رضايي مدير كل فرودگاه هاي استان خوزستان نيز گفت:با توجه به كمبود زمان و احتمال بارش شديد در روزهاي آينده ، تلاش خواهيم كرد تجهيزات لازم براي ايمن سازي محل هاي ياد شده را با همكاري ديگر دستگاه هاي اجرايي فراهم كرده و عمليات مقابله با نفوذ احتمالي آب را آغاز كنيم.
بر اساس اين گزارش، در اين بازديد نقاط مستعد پيشروي و نفوذ احتمالي آب در صورت جاري شدن احتمالي سيل به سمت فرودگاه به صورت هوايي و سپس از نزديك توسط مديركل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل شركت فرودگاه بررسي شد.
رودخانه كارون از ميان شهر اهواز مي گذرد كه با وجود سيلابي شدن، گفته مي شود نگراني از بابت طغيان آن در شهر اهواز وجود ندارد.در سه روز گذشته به دليل سرريز كانال شهيد چمران و كانال سلمان كه از كرخه منشعب مي شوند، رودخانه هاي كرخه و دز به هم پيوستند و به طرف شهر اهواز جاري شدند.
گفتني است، تهران، اصفهان، يزد، شيراز، نوشهر، رشت، تبريز، بندرعباس، ساري، مشهد، كيش، عسلويه و خارك مسيرهاي پروازي از فرودگاه اهواز و بر عكس در سطح كشور هستند.
9931/ 6037