امام جمعه آستارا: آمريكا از اقتدار سپاه عصباني شده است

آستارا - ايرنا - امام جمعه بندر آستارا گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران، عامل انسجام ملي و تقويت جبهه مقاومت در منطقه است و همين امر باعث عصبانيت آمريكا شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا در خطبه هاي نماز جمعه در مصلاي آستارا افزود: قرار دادن سپاه پاسداران در ليست گروه هاي تروريستي نشانگر عجز آمريكاست و اين نهاد مقدس در عرصه هاي نظامي، سياسي، جهادي و اقتصادي پيشرو است.
وي اضافه كرد: بيداري اسلامي و استكبار ستيزي در كشورهاي يمن، بحرين، عراق و عربستان مديون سپاه است و رئيس جمهوري آمريكا با اقدام نسنجيده خود، خوش خدمتي خود به رژيم صهيونيستي را نشان داد و مردم ايران اسلامي به اين امر آگاه هستند.
وي بيان كرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي عامل اقتدار نظام، بصيرت و ايستادگي مردم در برابر ظلم است و خدمات اين نهاد مقدس در رفع محروميت و ساخت خانه براي نيازمندان در كشور قابل تقدير است.
خطيب جمعه آستارا با تبريك سالروز ميلاد حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان گفت: بايد از ظرفيت جوانان جهت توسعه و آباداني كشور استفاده شود و اعتماد به نيروي جوان، راهگشاي بسياري از مسائل خواهد بود.
حافظ نيا با اشاره به فرا رسيدن 29 فروردين روز ارتش، از خدمات نيروهاي ارتش جمهوري اسلامي ايران در حفظ تماميت ارضي كشور تقدير كرد.
نمازگزاران آستارا پس از آئين عبادي سياسي نماز جمعه، به منظور محكوميت اقدام اخير آمريكا و جهت حمايت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران، از مقابل مصلي تا چهار راه حكيم نظامي اين شهر، با شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل راهپيمايي كردند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124/2007