آیت الله موحدی كرمانی: آمریكا مادر تروریسم است

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: برای تمام مردم دنیا به ویژه ملت های منطقه ثابت شده است كه مادر تروریسم، آمریكاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمدعلی موحدی كرمانی در خطبه دوم نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته تهران روز 29 فروردین، مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی را به نیروهای فداكار و آماده خدمت و همچنین به ملت تبریك و تهنیت گفت.
وی كه با لباس نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پشت تریبون نماز جمعه حاضر شده بود، افزود: هفته گذشته ترامپ در یك اقدام خصمانه، احمقانه با امضای بیانیه ای سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ایران را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد.
آیت الله موحدی كرمانی خاطرنشان كرد: این كه نهاد حكومتی و نیروی نظامی یك كشور كه از اجزای مهم هر نظام حكومتی است به عنوان یگ گروه تروریستی محسوب شود این با همه اصول و قوانین و مقررات بین المللی مغایرت دارد، نمی دانم ترامپ احمق چه چیز بلد است، چكار می كند و آیا می فهمد كه اصلا چكار می كند.
وی تاكید كرد: بسیاری از كشورهای دنیا اقدام آمریكا را زیر سوال بردند و آن موجب پیچیده شدن اوضاع خاورمیانه دانستند؛ برخی تحلیل گران از آن به عنوان یك اقدام خطرناك كه جان سربازان آمریكایی را به مخاطره خواهد انداخت، یاد كردند زیرا خودشان می فهمند كه این عمل احمقانه است خدا كند ترامپ هم بفهمد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: برای تمام مردم دنیا به ویژه ملت های منطقه ثابت شده است كه مادر تروریسم آمریكاست، همین ترامپ به صراحت اعلام كرد كه آمریكا طالبان را به وجود آورد و خودشان به این امر اقرار دارند، حالا چه شده است كه این بیانیه را می دهند.
آیت الله موحدی كرمانی گفت: آمریكا از داعش، النصره، احرارالشام حمایت كرد و این سپاه پاسداران بود كه مولود خبیث آمریكا را در منطقه به فلاكت انداخت و جلوی آمریكا را در منطقه گرفت و خیلی مضحك است كه بگوییم آمریكا مخالف تروریسم است و سپاه، مصداق تروریسم است.
وی افزود: آمریكا تهدید و تخریب اركان اقتدار نظام اسلامی را هدف گرفته است و به خیال خام خود به دنبال فروپاشی نظام از درون و تسلیم مردم است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: ترامپ در بیانیه خودش می گوید كه این اقدام قلمرو و فشار ما را به طور چشمگیری افزایش می دهد، مردم تسلیم ما می شوند بسیاری از تحلیلگران سیاسی حتی در خودِ آمریكا این اقدام را بی ثمر دانستند.
آیت الله موحدی كرمانی خاطرنشان كرد: یكی از مقام های سابق آمریكا با تمسخر از این كار یاد می كند، نتیجه این بیانیه بر داخل كشور چه شد به جز اینكه افزایش انسجام، وحدت و همدلی همه نیروهای انقلاب را به همراه داشت و شما عكس العمل روسای سه قوه را دیدید، سخنان نمایندگان مجلس را شنیدید، لباس پاسداران را به تن آنها دیدید و همه در گرایش مختلف در حمایت از سپاه بیانیه دادند.
وی تاكید كرد: رییس جمهوری، محكم و قاطع از كیان سپاه دفاع كرد، آحاد مردم، تشكل ها، احزاب و گروه های سیاسی به حمایت از سپاه پرداختند، احمق ها نمی دانند همه ایران، سپاه است و همه ما پاسداران انقلاب هستیم.
آیت الله موحدی كرمانی تصریح كرد: نفوذ معنوی و تاثیرگذار ایران در منطقه غرب آسیا، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن از یك طرف و شكست در نشست لهستان كه به منظور ائتلاف علیه ایران توسط آمریكا تشكیل شده بود از طرف دیگر، این دو برنامه هوش را از سر ترامپ برده و او را دیوانه كرده است، می بیند پس از هزینه كردن هفت تریلیون دلار تازه باید باید با چراغ خاموش و با ترس و وحشت و دزدكی وارد عراق بشود و پس از توقف كوتاهی بود كه فرار كرد و طعم ذلت و خاری را چشید.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: ترامپ از انقلاب اسلامی، ایران و سپاه عصبانی است به قول شهید بهشتی آمریكا عصبانی باش از دست ما و از این عصبانیت بمیر.
وی خطاب به رئیس جمهوری آمریكا گفت: آقای ترامپ بیچاره تو هنوز سپاه را نشناختی، سپاه همچون كوه ایستاده است، دستاوردهای انقلاب را سپاه حفظ می كند، سپاه مطیع ولی فقیه است و در ولایت ذوب است، در صف مقدم دفاع از كشور و خادم مردم است در رفع گرفتاری ها مرد پیشگام است و به همین دلیل در دل مردم جا دارد.
آیت الله موحد كرمانی افزود: سپاه، بازوی توانا و قدرتمند كشور است آقای ترامپ با دم شیر بازی نكن او می تواند اگر رهبر اجازه دهد با قدرت موشكی خود تل آویو را با خاك یكسان كند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به سیل اخیر در استانهای كشور اشاره كرد و گفت: از ابتدای سال نو شاهد وقوع بارش های شدید و بی سابقه بودیم، متاسفانه وقوع سیل خسارت های زیادی به همراه داشت و تعدادی ازهموطنمان عزیز كشته و هزاران نفر را مجبور به تخلیه شهرها كرد.
امام جمعه موقت تهران افزود: بسیاری مجبور به تخلیه شهرها و روستاها و محل زندگی خود شدند از همان ابتدای حادثه، رهبر معظم انقلاب دستور دادند تا نیروهای مسلح و مسئولان به مدد آسیب دیدگان بشتابند و همه امكاناتی كه برای حمایت مردم سیل زده لازم است، به كار گیرند.
وی اظهار داشت: با حضور نیروهای نظامی، ارتش، سپاه ، نیروی انتظامی، دستگاههای مختلف اجرایی، حلال احمر، كمیته امداد و سازمان های مربوطه و بسیاری از اقشار مختلف مردم از افزایش خسارت و تلفات كاسته شد.
امام جمعه موقت تهران تاكید كرد: گرچه این حادثه بسیار تلخ بود اما حضور مسئولان مردم و نیروهای جهادی سپاه و ارتش در مناطق سیل زده، صحنه های بی بدیلی را از وحدت و همبستگی مردم ایران به نمایش گذاشت؛ همراهی، همدردی و همدلی تا بازگشت كامل به شرایط عادی برای تمام مناطق آسیب دیده فعالیت ادامه خواهد داشت.
آیت الله موحدی كرمانی تصریح كرد: با وجود اینكه سیل خسارت های سنگینی را به كشور وارد كر و جان برخی از عزیزان را گرفت، قطعا این بارشها كشور را از وقوع بحران بزرگ خشكسالی نجات داد، خشكسالی به عنوان یك خطر و بحران، كشور را تهدید می كرد و این باران كشور را از وقوع بحران بزرگ خشكسالی نجات داد؛ بحرانی كه آثار تخریبی آن به مراتب بیشتر از خسارات سیل بود.
وی ادامه داد: هر چند سیل یك بلای طبیعی محسوب می شود اما چنانچه زیرساختهای لازم برای مهار با هدایت بارش ها صورت گیرد میزان تلفات و خسارات و وسعت خرابی ها به شدت كاهش می یابد، لایروبی بستر رودخانه ها، پیش بینی درست از میزان بارش و ایجاد كانال های موازی برای دور كردن آب از شهرها می تواند از این امور محسوب شود.
وی گفت: یكی از راهكارهای موثر در پیشگیری و كاهش خطرات سیل انجام طرح ها و عملیات آبخیرداری به منظور تقویت پوشش گیاهی، حفاظت خاك و افزایش نفوذپذیری و در نتیجه كاهش پتانسیل سیل خیزی است.
امام جمعه موقت تهران افزود: مساله فوری در شرایط كنونی، كاهش آلام مردم شامل بازسازی منازل آنان، ترمیم خرابی ها، جبران خسارت به محصولات كشاورزی، بازسازی زمین های كشاورزی و حمایت جهت كسب كار و مردم آسیب دیده است.
آیت الله موحدی كرمانی در خطبه های نخست نماز جمعه امروز تهران نیز، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و حریم نگاه داشتن برای ذات مقدس احدیت، گفت: آنچه موجب می شود سخن ما به خدا نرسد، آن است كه ما سخن خدا را نمی شنویم و مصیبت همینجاست.
وی تصریح كرد: در این سیل خطرناك، ناله های مردم بلند است برخی خوب می شنوند و كمك می كنند و برخی نشنیده می گیرند.
امام جمعه موقت تهران با قدردانی از خدمات امدادرسانی فراوان در جریان سیل اخیر قدردانی كرد و افزود: به آنان كه غافل هستند هشدار می دهم بر خودتان رحم كنید اگر می خواهید خدا به دعای شما توجه كند، مراقب باشیم شیفته مال و ثروت نشویم و عشق به دنیا در دل ما راه نیابد.
سیام**1751** 1055