۲۳ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۰
کد خبر: 83274866
۰ نفر
علماي شيعه و سني آستارا ار سپاه حمايت كردند

آستارا - ايرنا - علماي شيعه و سني آستارا اقدام آمريكا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ليست گروه هاي تروريستي را محكوم و حمايت و پشتيباني خود را از اين نيروي مردمي اعلام كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس اداره تبليغات اسلامي آستارا شامگاه پنجشنبه در نشست علماي شيعه و سني در سپاه اين شهرستان گفت: شكست سياست هاي سلطه طلبانه استكبار در منطقه و پيروزي محور مقاومت و سپاه، سبب خشم آمريكا و هم پيمانانش شده و حركات خصمانه براي كم رنگ نشان دادن اين پيروزي هاست.
حجت الاسلام ابراهيم حاتمي افزود: اختلافات قومي در برخي كشورهاي اسلامي به منظور برهم زدن اتحاد جهان اسلام ايجاد مي شود و وحدت، از ضروريات انكار ناپذير مسلمانان است.
حجت الاسلام يحيي عباديان مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه آستارا هم گفت: اگر وحدت سياسي حاكمان جوامع اسلامي و مسلمانان دنيا به معناي حقيقي تحقق يابد، مسلمانان جهان مسير تعالي خود را طي خواهند كرد.
وي ادامه داد: دشمنان با رسانه ها و ابزارهاي تبليغاتي به دنبال تفرقه مسلمانان هستند و هوشياري ما نجات بخش است.
حجت الاسلام علي رضا بني پولاد امام جمعه اهل سنت بابا حسن لوندويل هم اظهار كرد: سپاه، قلب تپنده انقلاب و مدافع جهان اسلام در برابر ظالمان و ستمگران است.
وي افزود: آنچه نظام جمهوري اسلامي را سربلند نگه داشته، اتحاد ملت ايران در حمايت از انقلاب است و بايد اين وحدت حفظ شود.
سرهنگ جهانبخش آرمان فرمانده سپاه آستارا نيز گفت: ملت ايران توطئه ها را شناخته و در حمايت از سپاه، سنگ تمام گذاشته است.
وي افزود: ملتي براي پايداري نظام از خون خود گذشته و هرگز تسليم ظلم و جور نشده است و علما در وحدت مردم و آگاهي به توطئه هاي دشمن نقش مهمي دارند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 17 درصد جمعيت آن را اهل سنت تشكيل داده است.
7105 / 7124 / 2007