عمليات مهار سيل در كانال سلمان اهواز به نحو مطلوب در حال انجام است

شيراز - ايرنا- قاسم پاك نژاد ‌نماينده استاندار فارس در ستاد مديريت بحران مستقر در خوزستان ضمن بازديد از روند عمليات ايجاد سيل بندهاي كانال سلمان در شهر اهواز گفت : عمليات مهار سيل در اين منطقه به نحو مطلوب در حال انجام است.

به گزارش دريافتي ايرنا از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري فارس، پاك نژاد در بازديد از كاركردهاي اين ستاد كه در شهرستا‌ن‌هاي شوش و شوشتر مشغول فعاليت است افزود : هم اكنون تعداد 30 دستگاه كاميون اعزامي از ستاد مديريت بحران استان فارس در اين منطقه مشغول به فعاليت شبانه روزي هستند.
‌نماينده استاندار فارس در ستاد مديريت بحران مستقر در خوزستان همچنين بيان داشت: نهر سلمان كه در ضلع جنوب غربي شهر اهواز واقع شده شب گذشته طي افزايش دبي ورودي كانال سلمان و شسته شدن سيل بندهاي آن موجب آبرفتگي در پل ورودي شهر اهواز شد .
وي ادامه داد: با اين اقدامات و احياي دو نهر بحره و سلمان قسمت عمده اي از نگراني ها برطرف شد22ه است .
نماينده استاندار فارس در ستاد مديريت بحران مستقر در بازديد از شهر شوشتر با بيان اينكه حفاظت از جان و سلامت مردم از اولويت هاست گفت: در اين راستا از همه ظرفيت ها و امكانات قانوني استفاده خواهد شد.
پاك نژاد اظهار داشت: در بازديدي كه از مناطق سيل زده و كمپ هاي اسكان موقت داشتيم و در راستاي سلامت افراد ساكن در اين كمپ ها، پس از هماهنگي هاي لازم ، تيم پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شيراز به اين مناطق اعزام شده است.
وي افزود: بر اساس ارزيابي هاي صورت گرفته و گزارش تيم هاي تخصصي پزشكي، تا كنون بيماري خاصي دراين منطقه مشاهده نشده است .
مدير كل پدافند غيرعامل استان فارس افزود: با كنترل و مراقبت هاي بهداشتي و درماني انجام شده تمامي افراد ساكن در اين اماكن از سلامتي مطلوب برخوردارند.
پاك نژاد همچنين گفت: با توجه به بررسي ها و ارزيابي هاي صورت گرفته، به منظور پيشگيري از موارد و بيماري هاي ناخواسته، تامين اقلام بهداشتي در اين اماكن از ضروريات است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
6113