هواي كيش شنبه و يكشنبه باراني است

معاون اداره كل هواشناسي هرمزگان گفت: بارندگي در كيش از حدود 10صبح روز شنبه 24 فروردين آغاز خواهد شد و تا بعد از ظهر يكشنبه 25 فروردين، به صورت متناوب ادامه خواهد داشت.

كيانوش عارفي روز جمعه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود: البته بارندگي در جزيره كيش شديد نيست و حدود يك سوم ميزان بارندگي در مركز و شرق هرمزگان خواهد بود.
وي پيش بيني كرد كه در مدت ياد شده مجموع بارندگي در جزيره به حدود 15تا 20ميلي متر برسد.
معاون هواشناسي هرمزگان اضافه كرد: دريا نيز در اين مدت متلاطم و ناپايدار خواهد بود و ارتفاع موج در آب هاي كيش در برخي ساعت ها به يك و نيم متر مي رسد.
عارفي خاطرنشان شد: وضعيت دريايي نگران كننده نيست اما رعايت موازين تردد ايمن دريايي يك ضرورت هميشگي است.
به دنبال اخطاريه هواشناسي مبني بر ورود يك موج بارشي به استان هاي جنوب شرق كشور از جمله هرمزگان از روز جمعه 23 فروردين ماه و احتمال وقوع سيل و آبگرفتگي ، دستگاه هاي اجرايي و امدادي اين استان به حالت آماده باش درآمدند.
براساس اعلام اداره كل هواشناسي هرمزگان، يك موج بارشي بسيار فعال از روز جمعه 23 تا دوشنبه 26 فروردين ماه اين استان را تحت تاثير قرار خواهد داد و سبب ناپايداري جوي و دريايي قابل توجه خواهد شد.
طبق اعلام هواشناسي و براساس پيش بيني هاي صورت گرفته مبني بر بارش شديد باران، آبگرفتگي معابر عمومي، سيلابي شدن مسيل ها و طغيان رودخانه هاي فصلي در هرمزگان مورد انتظار است و از همين رو توصيه اكيد شده كه مردم از قرار گيري در حريم رودخانه ها به شدت خودداري كنند.
2094/1339