آغاز ماراتن مدعيان بسكتبال براي رسيدن به فينال ليگ برتر

تهران- ايرنا- مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بسكتبال با حضور چهار مدعي اصلي اين فصل از فردا (شنبه) آغاز مي شود و تيم ها براي رسيدن به فينال تلاش مي كنند.

به گزارش ايرنا، تيم هاي پتروشيمي، شيميدر تهران، شهرداري گرگان و نفت آبادان به مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بسكتبال رسيده اند و از فردا (شنبه) رقابت خود براي رسيدن به فينال ليگ را آغاز خواهند كرد. پتروشيمي صدرنشين مرحله مقدماتي به مصاف نفت آبادان مي رود و شيميدر و شهرداري گرگان بايد برابر هم رقابت كنند.
رقابت هاي مرحله نيمه نهايي به صورت سه بُرد از پنج مسابقه برگزار مي شود و تيمي كه زودتر بتواند به سه بُرد دست پيدا كند راهي فينال خواهد شد. در دو ديدار اول پتروشيمي و شيميدر ميزبان هستند و دو ديدار دوم نيز به ميزباني نفت آبادان و شهرداري گرگان برگزار مي شود.

**نگاهي به چهار تيم حاضر در نيمه نهايي
پتروشيمي صدرنشين اين فصل از ليگ برتر بود كه به عنوان مدعي اصلي قهرماني وارد ليگ شد. پتروشيمي فصل گذشته عملكرد خوبي نداشت و با اينكه مدافع عنوان قهرماني بود به مقام سوم رسيد اما اين فصل با قدرت كارش را شروع كرد و بعد از قهرماني در باشگاه هاي آسيا، ليگ را نيز به بهترين شكل شروع كرد. ماهشهري ها بدون بازيكن خارجي ليگ را شروع كردند و اكنون نيز تنها يك بازيكن خارجي دارند و با نفرات ايراني شان وارد مرحله نيمه نهايي مي شوند. شاگردان حاتمي شانس زيادي براي فيناليست شدن دارند و بايد ديد برابر نفت آبادان چه نتيجه اي مي گيرند.
نفت آبادان ديگر تيم جنوبي است كه سال گذشته چهارم شد. نفتي ها از زماني كه وارد ليگ برتر شدند، مدعي بودند و تنها سال قبل نتوانستند به فينال برسند. حماد سامري سرمربي اين تيم امسال برخلاف سال هاي قبل دستش براي جذب بازيكن باز نبود و تا اين مرحله نيز بدون يار خارجي پيش رفته است. نفت آبادان در مرحله مقدماتي ليگ چهارم شد و بعد از شكست دادن ذوب آهن در پلي آف به نيمه نهايي رسيد.
شيميدر تهران تيم دوم جدول رده بندي در مرحله مقدماتي ليگ بود و يكي ديگر از مدعيان كسب عنوان قهرماني به حساب مي آيد. شيميدر با قدرت به ليگ برتر بازگشت و پتروشيمي را سايه به سايه تعقيب كرد و حالا با دو بازيكن خارجي موثر به دنبال حضور در فينال است. شاگردان محمدرضا اسلامي سال قبل را با قهرماني در غرب آسيا تمام كردند و حالا در نيمه نهايي به دنبال فيناليست شدن هستند. با اين حال كار آنها برابر شهرداري گرگان ساده نيست به ويژه اينكه در مرحله مقدماتي تجربه باخت برابر اين تيم را دارند.
شهرداري گرگان بعد از چند فصل پرحاشيه توانست به خودش بيايد و زير نظر حميدرضا كلاسنگياني به تيمي با ثبات تبديل شود. دو بازيكن خارجي تاثيرگذار در تركيب اين تيم است كه همين مساله باعث بالا رفتن حساسيت و البته جذابيت رقابت گرگاني ها با شيميدر مي شود. شهرداري گرگان اين فصل با عملكردي رو به رشد كارش را پيش برد و فارغ از هر نتيجه اي كه كسب كند مطمئن است كه هواداران و دوستداران بسكتبال از عملكردش راضي هستند.

**برنامه مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بسكتبال :
* شنبه 24 فروردين
پتروشيمي بندر امام - نفت آبادان
شيميدر - شهرداري گرگان

* يكشنبه 25 فروردين
پتروشيمي بندر امام - نفت آبادان
شيميدر - شهرداري گرگان

* پنجشنبه 29 فروردين
نفت آبادان - پتروشيمي بندر امام
شهرداري گرگان - شيميدر

* جمعه 30 فروردين
نفت آبادان - پتروشيمي بندر امام
شهرداري گرگان - شيميدر

* دوشنبه 2 ارديبهشت
پتروشيمي بندر امام - نفت آبادان
شيميدر - شهرداري گرگان
ورزشي**9219**9129** 1055