شمار قربانيان انفجار  در پاكستان به 16 تن افزايش يافت

اسلام آباد - ايرنا - شمار قربانيان انفجار بمب صبح امروز- جمعه - در شهر كويته مركز ايالت بلوچستان در جنوب غرب پاكستان به 16 كشته و 30 زخمي افزايش يافت.

به گزارش ايرنا، 'عبدالرزاق چيما' معاون فرمانده پليس ايالت بلوچستان روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران در كويته افزود، انفجار امروز در ميدان تره بار اين شھر رخ داد.
وي اظهار داشت،در اين انفجار تروريستي 16 نفر از جمله چند تن از نيروھاي امنيتي جان باختند و دست كم 30 نفر ديگر زخمي شدند.
اين مقام پاكستاني گفت:هشت نفر از شيعيان هزاره نيز در اين انفجار كشته شدند.
رسانه هاي پاكستان به نقل از منابع بيمارستان اعلام كردند:حال چند نفر از زخمي هاي اين حادثه وخيم گزارش شده است.
'عمران خان' نخست وزير و 'جام كمال' سروزير ايالت بلوچستان پاكستان در پيام ھاي جداگانه اي انفجار بمب در كويته را به شدت محكوم و با خانواده ھاي قربانيان اين حادثه ابراز ھمدري كردند.
علامه 'راجا ناصر عباس جعفري' دبيركل حزب مجلس وحدت مسلمين، از احزاب پيشروي شيعيان پاكستان نيز ضمن محكوميت انفجار بمب در كويته، از دولت پاكستان خواست تا عاملان اين جنايت را شناسايي و آنان را مجازات كند.
مركز ملي مبارزه با تروريسم پاكستان در گزارش اخير خود اسلام‌آباد را امن ترين و ايالت بلوچستان را پرمخاطره ترين مناطق اين كشور از لحاظ رخدادهاي تروريستي در سال 2018 اعلام كرد.
بر اساس گزارش، در سال 2018 حدود 520 نفر در حملات تروريستي پاكستان جان خود را از دست دادند كه 288 تن از آنان متعلق به ايالت بلوچستان بوده است.
آساق*274**1600

سرخط اخبار جهان