۲۳ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۰
کد خبر: 83274695
۰ نفر
بارشهای پرحجم و شدید در خراسان رضوی تداوم دارد

مشهد- ایرنا- كارشناس مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای رگباری و پرحجم همراه با كاهش دمای هوا ظرف روزهای یكشنبه و دوشنبه 25 و 26 فروردین ماه جاری تمام مناطق این استان را فرا می گیرد.

زهرا مبشری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای عصر امروز 23 فروردین بارشهای پراكنده رگباری در نوار غربی و نواحی جنوبی خراسان رضوی پیش بینی شده اما فعالیت سامانه بارشی اصلی از عصر روز شنبه 24 فروردین جاری در این استان آغاز می شود.
وی ادامه داد: بارشهای ناشی از فعالیت این سامانه جوی ابتدا در نواحی غربی خراسان رضوی جریان دارد و در روزهای یكشنبه و دوشنبه هفته آتی در تمام مناطق استان به صورت بارشهای رگباری پرحجم و شدید توام با رعد و برق، در مناطق مستعد بارش تگرگ، افت دما و وزش باد گسترش می یابد.
كارشناس مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در پی این بارشهای شدید احتمال آبگرفتگی معابر، جریان روان آب و در نواحی مستعد بروز سیلاب در سطح استان پیش بینی شده است. فعالیت سامانه بارشی تا ظهر روز سه شنبه هفته آینده 27 فروردین ادامه خواهد داشت.
وی به كاهش 10 درجه ای دمای هوا در خراسان رضوی نیز طی همین مدت اشاره و بیان كرد: در روزهای یكشنبه و دوشنبه هفته آینده بیشینه دمای هوا در استان نسبت به امروز كاهش قابل ملاحظه ای می یابد اما هوا سرد نمی شود لذا نگرانی از بابت خسارت به محصولات كشاورزی وجود ندارد.
مبشری بیشینه دمای امروز هوای مشهد را 24 درجه سلسیوس اعلام و بیان كرد: بیشینه دمای هوای این شهر در روزهای یكشنبه و دوشنبه آتی به ترتیب به 16 و 13 درجه كاهش خواهد یافت.
فریمان با كمینه دمای شش درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای 28 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی 24 ساعت گذشته بوده اند.
3027/1858