توزیع اقلام به سیل زدگان خوزستان ساماندهی می شود

اهواز – ایرنا- استاندار خوزستان گفت: بیشترین بی نظمی در توزیع اقلام مورد نیاز سیل زدگان خوزستان، مربوط به توزیع اقلام غذایی است كه این مساله به زودی ساماندهی می شود.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با شبكه خبر اظهار داشت: برخی اقلام مورد نیاز سیل زدگان توسط هلال احمر و بخشی دیگر همچون بسته های بهداشتی از منابع داخلی استان تهیه و توزیع می شود.
وی ادامه داد: توزیع اقلام غذایی درحال حاضر به صورت مردمی انجام می شود كه از خیران تقاضا می شود كه به توصیه های ستاد پشتیبانی استان عمل كنند تا بی نظمی ها در توزیع كاهش یابد.
شریعتی گفت: در حال حاضر بیش از 40 هزار نفر از سیل زدگان در اردوگاه ها و حدود 40 هزار نفر در منازل باقی مانده اند و طبق بررسی ها حدود سه برابر نیاز روزانه غذا پخت و توزیع می شود اما در این روند وحدت رویه وجود ندارد.
وی در بخشی دیگر در خصوص كندی تخلیه نقاط درگیر سیل افزود: سپاه پاسداران، ارتش و نیروهای بسیجی كار تخلیه منازل را انجام می دهند كه در این فرآیند كندی وجود ندارد و افزایش زمان تخلیه مربوط به مقاومت مردم برای تخلیه منازل است.
استاندار خوزستان گفت: مردم نگرانی از بابت پرداخت خسارت ها نداشته باشند تاكنون بیش از 90 درصد خسارت كشاورزان در اثر سیلاب بهمن 97 پرداخت شده است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری دستور پرداخت خسارت سیل زدگان را داده اند و مقامات مختلف دولتی همچون رییس جمهوری، وزیر كشور، معاون اول رییس جمهوری و رییس مجلس نیز بر این مساله تاكید داشتند.
سیلاب در خوزستان كه از اوایل امسال آغاز و تا حالا ادامه دارد به 438 واحد مسكونی شهری و 87 هزار واحد مسكونی روستایی خسارت وارد كرده است.
9887/6064