بعیدی نژاد:ارتش آمریكا جرات اجرای دستور ترامپ علیه سپاه را ندارد

لندن – ایرنا – سفیر ایران در انگلیس تصریح كرد كه ارتش آمریكا جرات اجرای دستور كاخ سفید علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ندارد.

به گزارش ایرنا، حمید بعیدی نژاد در گفت‌وگو با شبكه تلویزیونی سی.ان.ان یادآور شد كه حتی در آمریكا درباره تروریستی نامیدن سپاه نگرانی وجود دارد چون این مساله می‌تواند تأثیرات فوری روی وضعیت نیروهای آمریكا در منطقه داشته باشد.
آن‌ها در وضعیت حساسی قرار دارند و اگر بخواهند دستورات واشنگتن را اجرا كنند به وضعیتشان آسیب می‌رسد.
وی تصریح كرد: من معتقدم كه فارغ از لفاظی های آمریكا، دستوری وجود ندارد كه این اظهارات به اجرا گذاشته شود. آن‌ها در خلیج‌فارس هستند و مأموران سپاه را می‌بینند.
آنان اگر جرات كنند كه دستورات كاخ سفید را درباره تروریستی بودن سپاه اجرا و با آن مقابله كنند شاهد خواهند بود كه چطور از آن‌ها انتقام گرفته خواهد شد.
سفیر ایران خاطر نشان كرد: تصمیمات اشتباه آمریكا برخلاف تصورات مقامات آن سبب شده تا ملت ما متحد شوند و در سیاست های ضد آمریكایی اجماع ایجاد شود. در حال حاضر تمام نیروها در ایران روی خط مقابله با تهدید ها و تحریم های آمریكا حركت می كنند و حتی شاهد هستیم كه تصمیم اخیر آمریكا علیه سپاه موجب تقویت حمایت ملت از سپاه شده است.
وی تصریح كرد: اینها تصمیم های اشتباهی است كه نتیجه معكوسی نسبت به اهداف آمریكا داشته است.
او در پاسخ به سئوالی درباره گستره فعالیت های سپاه، گفت، سپاه سازمانی است كه شعبه های متفاوتی دارد و به طور مثال در جریان سیل اخیر ایران، در خط مقدم كمك به مردم قرار داشت.
او همچنین به نقش سپاه در جریان جنگ تحمیلی اشاره و تصریح كرد كه این سازمان در میان مردم محبوبیت بالایی دارد.
سفیر كشورمان در پاسخ به سئوال دیگری درباره تلاش آمریكا و متحدانش در منطقه برای انزوای تهران گفت: ایران در حال حاضر در وضعیت مناسبی برای همكاری در منطقه قرار دارد. همانطور كه می دانید، اقای روحانی رییس جمهوری ایران به عراق سفر و با مقامات ارشد این كشور دیدار كرد.
ما با دولت های افغانستان، پاكستان و سایر كشورها در منطقه همكاری خوبی داریم و از این جهت ایران در وضعیت با ثباتی قرار دارد. از این جهت از واشنگتن باكی نداریم.
دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریكا روز دوشنبه با انتشار بیانیه ‌ای مطبوعاتی اعلام كرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.
در پی این تصمیم آمریكا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریكا را حامی تروریسم و فرماندهی مركزی آمریكا موسوم به سنتكام را بعنوان گروه‌های تروریستی شناسایی كرد.
این اقدام نابخردانه دولت آمریكا با واكنش‌ها و انتقادهای زیادی درمیان چهره های سیاسی آمریكا رو به رو شده است.
شبس**اروپام ** هـ ن **1917