۲۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۸:۵۳
کد خبر: 83274387
T T
۰ نفر
بازیافت گاز فلر پارس جنوبی با تجهیزات پیشرفته اجرایی می‌شود

بوشهر-ایرنا- مجری طرح جامع توسعه پایدار منطقه پارس جنوبی گفت: عملیات جمع آوری گاز مشعل‌ فلرهای پالایشگاه‌های پارس جنوبی با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن اجرایی می‌شود .

به گزارش ایرنا، علی ‎محمد احمدی روز پنجشنبه در جمع مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر افزود: بر اساس برنامه‌ریزی سالانه فلرینگ و آلایندگی پالایشگاه‌های پارس جنوبی 20 درصد كاهش می‌یابد.
وی بیان كرد: برای كاهش آلایندگی‌ فلرها و مشعل پالایشگاه‌های گازی اقدام های مهم و موثری انجام شده و خاموش كردن این فلرها و بازیافت گاز آنها در دستور كار قرار دارد.
احمدی اظهارداشت: تمركز 10 پالایشگاه گازی در یك محدوده كوچك و متراكم تبعاتی به همراه دارد كه باید نسبت به مدیریت آن اقدام كرد.
مجری طرح جامع توسعه پایدار منطقه پارس جنوبی گفت: در این زمینه آلایندگی زیست محیطی پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی در ابعاد گوناگون مورد توجه قرار گرفته و در حال بررسی است كه راهكارهای اساسی برای رفع این مشكلات ارائه شده است.
وی ادامه داد: اولویت نخست در بازیافت گاز فلرها و مشعل‌ها فازهای دوم و سوم در قالب پالایشگاه نخست پارس جنوبی است كه در این زمینه قرارداد بازیافت و مصرف گاز فلر یا مشعل منعقد شده كه برنامه اجرایی آن خرداد ماه عملیاتی می‌شود
احمدی افزود: پس از فازهای دوم و سوم در قالب پالایشگاه نخست، بازیافت مشعل گاز پالایشگاه گازی فازهای 4 و 5 پارس جنوبی در دستور كار قرار می‌‌گیرد.
این مقام مسوول اضافه كرد: تاكنون مطالعات پروژه بازیافت و مصرف گاز فلر پارس جنوبی توسط تیم مهندسی و برنامه‌ریزی طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی و با استفاده از اطلاعات میدانی از منطقه و پالایشگاه فازهای 2 و 3 انجام شده است.
وی یادآورشد: جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی با بازیافت گاز فلر و برگشت به چرخه تولید، حفاظت از محیط زیست منطقه پارس جنوبی و رفع آلایندگی‌های جامد مایع و گاز از دیگر دستاوردهای پروژه بازیافت و مصرف گاز فلر پارس جنوبی است.
استاندار بوشهر نیز روز گذشته در نشست كارگروه كاهش آلایندگی زیست محیطی عسلویه گفت: از محل سفر اسفند ماه سال گذشته رئیس جمهوری به این استان 200میلیارد ریال اعتبار برای احداث سامانه های پایش آب و هوا در منطقه پارس جنوبی اختصاص یافت.
عبدالكریم گراوند افزود: با تحقق این مهم زمینه نظارت علمی و عالمانه بر شرایط حاكم بر منطقه فراهم و زمینه تصمیم گیری بهتر برای كنترل وضعیت آلایندگی ها فراهم می شود.
7212/6045
۰ نفر