۲۲ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبر: 83273926
۰ نفر
بخش خصوصي در مراغه نيروگاه برق مي سازد

مراغه - ايرنا - معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان مراغه از احداث نيروگاه 50 مگاواتي برق در اين شهرستان توسط شركت كاوه سودا خبر داد.

به گزارش ايرنا، حميد شكري روز پنج شنبه در جلسه هماهنگي سرمايه گذاري براي احداث نيروگاه برق در اين شهرستان گفت: اين نيروگاه در كوتاه مدت، 24 مگاواتي و به صورت ژنراتوري خواهد بود و ظرف دو سال ظرفيت آن به 50 مگاوات افزايش مي يابد.
وي گفت: با احداث اين نيروگاه با سوخت آن گاز طبيعي علاوه برتامين برق كاوه سودا، مشكل خاموشي و قطعي برق در شهرستان نير رفع مي شود.
شكري به برنامه ريزي هاي انجام شده براي سال جديد در خصوص حمايت از توليدكنندگان و تحقق شعار رونق توليد گفت: حمايت از توليدكنندگان، پرداخت تسهيلات، جلوگيري از صدور اجرائيات، هماهنگي بين ادارات خدمات رسان و واحدهاي توليدي، توجه ويژه به موضوع بيمه و ماليات واحدهاي توليدي از مهمترين برنامه ها و اهداف پيش بيني شده است.
وي گفت: برگزاري جلسات مستمر تسهيل و رفع موانع توليد، بررسي مشكلات واحدهاي توليدي از ديگر اهداف ستاد تسهيل در شهرستان خواهد بود.
شكري اضافه كرد: همچنين دستگاه قضايي آمادگي همكاري با دستگاه هاي اجرايي شهرستان در جهت حمايت از واحدهاي توليدي است.
وي ادامه داد: امسال توقيف واحدهاي توليدي به دليل مشكلات و شكايات بانكي نخواهيم داشت و واحدهاي توليدي با تمام توان به توليد و اشتغال خواهند پرداخت.
وي افزود: متاسفانه در سال گذشته عملكرد تعدادي از بانك ها در شهرستان منفي ارزيابي شد كه امسال در تلاشيم با جذب تسهيلات به موقع و رفع برخي از مشكلات بانك ها به رونق توليد در شهرستان كمك كنيم.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/9880