مقام هاي فلسطيني خيانت سران عرب را از دلايل ماندن نتانياهو عنوان كردند

غزه - ايرنا - مقام هاي فلسطيني عادي سازي روابط ميان برخي كشورهاي عربي و رژيم صهيونيستي را از عوامل پيروزي اخير «بنيامين نتانياهو» نخست وزير اين رژيم در انتخابات پارلماني دانستند.

به گزارش چهارشنبه شب خبرنگار ايرنا، پس از شمارش نزديك به 97 درصد آرا مشخص شد كه حزب راستگراي ليكود تحت رهبري نتانياهو 35 كرسي از 120 صندلي پارلمان رژيم صهيونيستي را به دست آورد.
با توجه به آراي انتخابات و تعداد كرسي هاي ديگر احزاب به نظر مي رسد نتانياهو بخت بيشتري را براي نخست وزيري در يك دولت ائتلافي داشته باشد، از اين رو وي با دستيابي به پنجمين دوره نخست وزيري ركورد دار مي شود.
«مشير المصري» از رهبران جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) در گفت وگو با ايرنا درباره اين موضوع گفت: بدون شك عادي سازي روابط ميان تل آويو و برخي از كشورهاي عربي اين كمك را به رژيم صهيونيستي كرد تا خود را به عنوان جزيي از منطقه معرفي كرده و اين امر توانست به نتانياهو و حزب ليكود در تبليغات انتخاباتي و پيروزي وي كمك موثري كند.
وي افزود: عادي سازي به سلب بيشتر حقوق فلسطينيان و همچنين اعراب منجر شد و به رسميت شناخته شدن قدس به عنوان پايتخت اسرائيل و اعلام الحاق جولان سوريه به اراضي اشغالي از سوي آمريكا، نمونه هايي از مدعا است.
المصري خاطرنشان كرد كه ماجراهاي اخير، نتانياهو را به اين فكر انداخت كه حتي بخش هايي از كرانه باختري را به اراضي اشغالي الحاق كند و اكنون بايد به تمامي كساني كه در عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي نقش داشتند، گفت: شما هم در جنايات رخ داده عليه ملت و مقدسات فلسطين شريك هستيد.
اين مقام حماس افزود: برخي از كشورهاي منطقه به جاي آنكه با اشغالگري و جنايات اسرائيلي ها مقابله كنند سعي دارند عليه جريان مقاومت اقدام كنند.
وي از همه كشورهايي كه سعي در عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي دارند خواست تا با ملت هاي خود و خواسته آنان براي دفاع از آرمان فلسطين همراهي كرده و ننگ ارتباط با اسرائيل را نپذيرند.
«احمد بحر» نايب رئيس پارلمان فلسطين نيز عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي را خيانت بزرگ در حق ملت فلسطين و جنايتي عليه اخلاق، انسانيت و قانون دانست.
اين مقام فلسطيني اقدام برخي از كشورهاي عربي در برقراري ارتباط با تل آويو را به منزله پوششي سياسي براي صهيونيست ها دانست تا طرح هاي نژادپرستانه خود همچون يهودي سازي مناطق مختلف فلسطين، شهرك سازي در اراضي اشغالي، محاصره نوار غزه و مقابله با راهپيمايي هاي بازگشت را با سرعت بيشتري دنبال كنند.
وي همچنين خواستار توقف كامل هرگونه ارتباط آشكار و نهان با اسرائيل و محاكمه علني افرادي شد كه سعي در عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي دارند.
نمايندگان پارلمان فلسطين هم خواستار تصويب قانوني براي جرم انگاري هرگونه برقراري رابطه با رژيم صهيونيستي و تشكيل كميته اي پارلماني متشكل از نمايندگان مجالس كشورهاي عربي و اسلامي براي مقابله با عادي سازي شدند.
نمايندگان فلسطيني از ديگر نمايندگان مجالس اسلامي و عربي خواستند تا با تصويب قوانيني هرگونه عادي سازي روابط با تل آويو را به عنوان جرم شناسايي كرده و متخلفين طبق قانون مجازات شوند.
از سوي ديگر «مصطفي البرغوثي» دبيركل جنبش اقدام ملي فلسطين گفت: نتايج انتخابات در اسرائيل نشان داد كه رقابت ميان دو جريان تندروي راست بود و هر دو طيف در تلاش بوده و هستند تا براي گسترش نظام نژادپرستانه اسرائيل قدم بردارند.
وي نتيجه انتخابات رژيم صهيونيستي را تحكيم مواضع نژادپرستانه اين رژيم دانست و تاكيد كرد كه فلسطينيان بايد با وحدت ملي و راهبرد يكسان مقابل دشمن ايستادگي كنند.
شبد**خاورم*9469*1455**1379