۲۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۳
کد خبر: 83273187
۰ نفر
هنرمند انقلابي به ارزش هاي جامعه متعهد است

زنجان - ايرنا - سرپرست حوزه هنري استان زنجان ارزش مدار و اخلاق مدار بودن را از ويژگي هاي مهم هنر انقلابي برشمرد و گفت: هنرمند انقلابي، هنر را وسيله اي براي بيان مفاهيم ارزشي مي داند و همواره به باورها و اعتقادات متعالي جامعه متعهد است.

امير نعمتي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: هنر انقلابي با زايش انقلاب اسلامي به وجود آمد اگرچه در دوران قبل از انقلاب نيز در مبارزات انقلابي زمينه هاي رويش آن ايجاد شد.
وي با اشاره به تاثير هنر و اثر بخشي عميق آن در انتقال مفاهيم اظهار داشت: حوزه هنري انقلاب اسلامي خود را متعهد به ابلاغ ارزش هاي والاي انقلابي و انساني مي داند و در اين راستا از هنرمندان و فعاليت هاي هنري حمايت مي كند.
سرپرست حوزه هنري استان زنجان در بخشي ديگري از سخنان خود با بيان ابعاد شخصيتي شهيد آويني خاطرنشان كرد: هفته هنر انقلاب اسلامي فرصتي براي شناخت روش و منش اين هنرمند انقلابي و معرفي او به عنوان يك الگو براي نسل هاي جديد است.
گفتني است 20 فروردين، سالروز شهادت شهيد سيد مرتضي آويني، سيد شهيدان اهل قلم به عنوان روز و آغاز هفته هنر انقلاب اسلامي نام گذاري شده است.
نعمتي به برنامه هاي پيش بيني شده براي بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامي در استان اشاره و اضافه كرد: برگزاري نمايشگاههاي آثار تجمسي، اجراي تئاتر و نمايش فيلم در سطح مدارس، مساجد و دانشگاههاي استان از جمله اين برنامه ها است.
وي ديدار با خانواده شهداي هنرمند را از ديگر برنامه هاي هفته هنر انقلاب اسلامي در استان زنجان برشمرد.
سرپرست حوزه هنري استان زنجان برگزاري نشست بازخواني بيانيه گام دوم انقلاب و آينده شناسي هنر انقلابي را از برنامه هاي مهم هفته هنر انقلاب اسلامي در استان عنوان و خاطرنشان كرد: نخستين نشست بازخواني بيانيه گام دوم انقلاب و آينده شناسي هنر انقلابي 24 فروردين در حوزه هنري برگزار مي شود و برگزاري آن طي سال جاري نيز ادامه خواهد داشت.
وي برگزاري جشن هنر انقلاب اسلامي با عنوان 'شيدايي حقيقت' را پايان بخش برنامه هاي بزرگداشت اين هفته اعلام و ياد آوري كرد: در اين جشن كه روز 26 فروردين در سالن همايش هاي صدا و سيماي مركز زنجان برگزار مي شود برنامه هاي متعدد هنري اجرا و از هنرمندان استان تجليل مي شود.
3088/8068