نخستين مجمع خيران كارآفرين در جهرم آغاز به كار كرد

شيراز-ايرنا- نخستين مجمع خيران كارآفرين در شهرستان جهرم با هدف تقويت و كمك مالي، مشاوره و مشاركت در كارآفريني، آغاز به كار كرد.

به گزارش ايرنا نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز، چهارشنبه در آيين آغاز به كار مجمع خيران كارآفرين شهرستان جهرم بيان داشت: از خيران عرصه كار و كارآفريني مي‌خواهيم با افزايش اشتغال به رشد و پويايي هر چه بيشتر جامعه و اعتلاي جوانان كمك كنند.
آيت‌الله لطف‌الله دژكام افزود: بايد به توانمندي و استعداد جوانان توجه جدي داشته باشيم و از آن در زمينه هاي مختلف بهره گيريم.
معاون استاندار فارس و فرماندار ويژه شهرستان جهرم نيز در اين آيين گفت: پرداخت وام، سرمايه‌گذاري، ارايه مشاوره و كمك بلاعوض از جمله مواردي است كه مجمع خيران كارآفرين اين شهرستان در دستور كار خود قرار داده‌اند.
عليرضا صحراييان بيان كرد: اين وظيفه همگي ماست كه هر چه در توان داريم براي نشاط و پويايي قشر جوان به كار گيريم چرا كه همين جوانان هستند كه آينده ايران اسلامي را خواهند ساخت.
امام جمعه جهرم هم اظهار داشت: تشكيل اين مجمع فرصت مناسب و ارزشمندي است و مي توانيم با تامين تسهيلات لازم، زمينه رشد و پيشرفت جوانان اين شهرستان را فراهم كنيم.
همچنين در اين آيين اعلام شد: بررسي و احصاي ظرفيت‌هاي اشتغال فراگير، شناسايي ظرفيت‌ها و ارايه پيشنهادها عملي براي اعمال مشوق‌هاي مادي و معنوي به دستگاه‌هاي اجرايي براي ايجاد فرصت هاي شغلي، ارايه شيوه هاي مناسب براي استعداد سنجي نيروهاي متقاضي اشتغال از جمله اهداف تشكيل مجمع خيران كارآفرين جهرم است.
كمك براي توسعه مشاغل خُرد و خانگي، ايجاد ارتباط و همكاري با شبكه فروش ملي و بين‌المللي براي عرضه توليدات تشكل‌هاي خيريه و واحدهاي تحت حمايت خيران كارآفرين، از ديگر مواردي است كه اين مجمع آنها را به عنوان اهداف اصلي خود پيگيري مي كند.
شهرستان جهرم در فاصله 193 كيلومتري جنوب شرقي شيراز قرار دارد.
9910 / 6118