سپاه به ایده مقاومت در جهان تبدیل شده است

شهركرد - ایرنا - رئیس كمیته دفاعی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریكایی ها از این مساله غافل هستند كه سپاه در جهان اسلام به یك سبك زندگی و ایده مقاومت تبدیل شده و به چارچوبی برای مقابله با ظلم و ستم تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، اردشیر نوریان در نشست با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری افزود: این سبك زندگی و ایده مقاومت را نمی توان با قطعنامه و بیانیه، تحریم كرد و جلو آن را گرفت، به همین دلیل است كه آمریكایی ها این مساله را درك نكرده اند.
بگفته وی، مقام معظم رهبری در سخنرانی آغازین سال 98 در مشهد مقدس، نسبت به اقدامات سلطه طلبانه آمریكا فرمایشاتی را فرمودند و بدنبال این فرمایشات مقام معظم رهبری، كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در نخستین نشست خود پس از اقدام آمریكایی ها علیه سپاه نسبت به اقدام متقابل آمریكا، تصمیماتی اتخاذ كردند.
نوریان تصریح كرد : از همان ابتدا كه زمزمه های مرتبط با اقدام آمریكا مبنی قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی خارجی مطرح شد، این كمیسیون بدنبال طرحی برای اقدام متقابل با این رفتار آمریكایی ها برآمد.
وی گفت: روز سه شنبه هفته جاری طرح دو فوریتی برای مقابله با رفتار خصمانه آمریكا در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید تا پاسخ نسجیده آنان از سوی مجلس داده شود.
نوریان تاكید كرد: سپاه پاسداران بخشی از نیروهای رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران است و براساس قوانین بین المللی، اقدام آمریكا بیانگر این مساله است كه این كشور اعلان جنگ كرده است، زیرا نیروهای رسمی مدافع یك كشور را تروریست اعلام كرده، از این رو نمایندگان مردم در مجلس با قاطعیت با این طرح، پاسخ آمریكا را دادند.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: آمریكایی ها با این اقدام فكر می كنند نیروی اصلی پیشران اثرگذار در تحولات منطقه را محدود كرده اند، در حالی كه سپاه یك فرهنگ مقاومت است.
نوریان تاكید كرد: با این اقدام آمریكا، همه گروه های سیاسی با ایده ها و تفكرات مختلف و مردم در ایران متحد شدند و حتی هشتك 'من یك سپاهی هستم ' در فضای مجازی با دیدگاه های مختلف برند شد.
رئیس كمیته دفاعی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه هرگز بدنبال ایجاد تنش در منطقه نبوده و نیست و ایران به عنوان رسالت انقلابی خود از مظلومان و مسلمانان در برابر ظالم دفاع می كند.
وی تصریح كرد: ایران هرگز در هیچ كشوری بدون دعوت رسمی ورود پیدا نمی كند و به تمامی قواعد بین المللی پایبند است.
نوریان اظهار داشت: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در كشورهای منطقه و غرب آسیا به عنوان یك ایده جدید هویتی جای خود را باز كرده است و آمریكایی ها اكنون آسیب پذیرتر از هر زمانی هستند.
بگفته وی، جمهوری اسلامی ایران براساس قوانین بین المللی حق دارد نیروهای آمریكایی در منطقه غرب آسیا را تروریست بداند و شورای عالی امنیت ملی نیز این مساله را مطرح كرده است.
وی تصریح كرد: در همان زمان بررسی دو طرح CFT و FATA مجلس مرجعیت تعیین گروه ها و افراد تروریستی را شورای امنیت ملی قرار دارد و شورای امنیت ملی نیز برای مقابله با حركت آمریكا، نیروهای آمریكایی در منطقه را تروریست عنوان كرد.
نوریان یادآور شد: اكنون اطلاعاتی وجود دارد كه نیروهای آمریكایی در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته اند.
بگفته وی، برخلاف تصور دشمن، این اقدام آمریكا نه تنها باعث تعضیف ایران نشد بلكه این اقدام به محور انسجام و وفاق ملی در ایران تبدیل شده است.
رئیس كمیته دفاعی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تبریك روز پاسدار به نیروهای سپاه قمر بنی هاشم (ع) این استان افزود: یكی از مهمترین افتخارات من حضور در سپاه و در دوران طلایی دفاع مقدس بود.
بگفته وی، حضور فرماندهان ارتش در كنار فرماندهان سپاه نشان داد كه اقدام سپاه باعث تقویت نیروهای مسلح شده است و آمریكا فكر نمی كرد كه این اقدام به ضررش باشد.
وی تصریح كرد: اكنون آمریكا به این نتیجه غلط رسیده است كه اگر فشار را بر ایران بیشتر كنند، می توانند زمینه ساز بروز تنش های اجتماعی باشند و از آن به نفع خود استفاده كنند.
به گزارش ایرنا ، رئیس جمهوری آمریكا روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام كرد كه واشنگتن، سازمان سپاه را یك سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.
شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در واكنش به این اقدام آمریكا در بیانیه ای اعلام كرد: این شورا ضمن محكومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناك ایالات متحده آمریكا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌ های تروریستی خارجی»، این اقدام بی‌ اساس را خطر عمده ‌ای برای صلح و امنیت منطقه ‌ای و بین ‌المللی و نقض آشكار قواعد آمره حقوق بین ‌الملل و منشور ملل متحد می‌ داند.
همچنین براساس این بیانیه، جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز آمریكا اعلام می ‌نماید، رژیم ایالات متحده آمریكا را «دولت حامی تروریزم» و «فرماندهی مركزی آمریكا موسوم به سنتكام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می ‌داند.
2097/6021