آیین گرامیداشت سالگرد شهید صیاد شیرازی در اردبیل برگزار شد

اردبیل - ایرنا - آیین بزرگداشت بیستمین سالگرد شهادت امیرسپهبد شهید علی صیاد شیرازی با حضور مردم ، خانواده های شهدا و ایثارگران و نیروهای نظامی و انتظامی در سالن ولایت سپاه اردبیل برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ مجتبی جعفری عضو گروه معارف جنگ ارتش روز چهارشنبه در این آیین گفت: اطاعت محض از ولایت ، انضباط و جدیت و سخت كوشی از ویژگی‌ های بارز شهید علی صیاد شیرازی بود.
وی افزود: شهید صیاد شیرازی فردی علمی ، مذهبی و ورزشی بود و در تمامی مسئولیت های محوله موفق بود به طوری كه دوست و دشمن چه در زمان قبل از پیروزی انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب به این موفقیت ها اعتراف می كنند.
نویسنده اطلس نبردهای ماندگار ارتش اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی در ایجاد وحدت بین ارتش و سپاه نقش اساسی داشت به طوری كه شعار ' ارتشی - سپاهی یك لشگر الهی ' برای اولین بار توسط این شهید والامقام مطرح شد.
وی با اشاره به اقدام اخیر رییس جمهوری آمریكا در قرار دادن سپاه پاسداران كشورمان در لیست تروریسم بیان كرد: این اقدام ترامپ باعث ایجاد وحدت و همبستگی بیش از پیش در بین تمامی نیروهای انقلاب و مردم در داخل كشور شده است.
سرهنگ جعفری گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران همیشه و در همه در كنار برادران سپاهی خواهد بود و به بدخواهان نظام اسلامی و دشمنان مردم بزرگ ایران اجازه كوچكترین تعدی را نخواهد داد.
او با اشاره به اینكه تثبیت و حفظ نظام در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهداست، افزود: ایران اسلامی عزت، اقتدار، سربلندی و امنیت خود را مدیون جانفشانی شهدا و ایثارگران است.
پخش كلیپ و مداحی از دیگر قسمت های این آیین بزرگداشت بود.
شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی از فرماندهان بزرگ ارتش اسلام در دوران دفاع مقدس 21 فروردین ماه سال 1378 به دست منافقین تروریست به شهادت رسید.
6130/6016