راههای گسترش ارتباطات بین ایران و ارمنستان بررسی شد

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات ارمنستان، راه‌های گسترش زمینه‌های ارتباطات بین دو كشور در حوزه‌های مختلف را بررسی كردند.

به گزارش مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی، صبح امروز چهارشنبه با وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات ارمنستان دیدار كرد.
آذری جهرمی كه جوان‌ترین عضو كابینه دولت جمهوری اسلامی ایران است، در دیدار با هاكوپ آرشاكیان وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات ارمنستان كه با 34 سال سن یكی از جوان‌ترین وزرای كابینه دولت ارمنستان و حاضر در اجلاس محسوب می‌شود، راه‌های گسترش زمینه‌های ارتباطات بین دو كشور را در حوزه‌های مختلف چون مخابرات، اتصال شبكه‌های جهانی، توسعه استارت آپ‌ها و تبادل یافته‌های علمی را بررسی كردند.
این دیدار در قالب دیدارهای دوجانبه وزیر ارتباطات با وزرای ارتباطات كشورهای عضو سازمان اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، در حاشیه اجلاس WSIS انجام شد.
آذری جهرمی كه برای شركت در اجلاس‌سران جامعه اطلاعاتی به ژنو رفته است، دیروز از انتخاب طرح شبكه علمی ایران به‌عنوان برترین طرح جامعه اطلاعاتی 2019 خبر داد.
عضو جوان كابینه دولت تدبیر و امید همچنین طی سخنرانی خود در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی، تحریم‌ها را یك اقدام تروریستی اقتصادی دانست و اظهار كرد: اقدامات یك‌جانبه اجباری كه در مورد برخی كشورها انجام‌شده است، نمونه بارزی از نقض حقوق بشر و توسعه پایدار محسوب می‌شود.
وی از تمایل ایران برای همكاری با تمام جامعه بین‌المللی و به‌طور خاص همسایگان در منطقه در حوزه‌های مختلف برای تسهیل و توسعه ارتباطات كسب‌وكار گفت.
علمی**9207**1485